Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyWakacyjne półkolonie w Piekarach Śląskich

Wakacyjne półkolonie w Piekarach Śląskich

Dodano: 23.06.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Lato i sezon wakacyjny tuż, tuż… Przed dziećmi i młodzieżą szkolną ponad dwa miesiące laby i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Na ten czas miejskie ośrodki i instytucje kultury przygotowały propozycje turnusów i półkolonii. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Miejskiego Domu Kultury, Dzielnicowego Domu Kultury, Ośrodka Kultury „Andaluzja”, Kina Zacisze oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Miejski Dom Kultury organizuje dwa turnusy dla dzieci w terminach: 27.06 – 1.07 oraz 8.08 – 12.08. W programie dużo atrakcji i wycieczek, między innymi: wyjazd do zoo w Chorzowie, seanse kinowe czy skoki i akrobatyka w Jump World. Zapisy przyjmowane są bezpośrednio w MDK.

Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej organizuje półkolonie dla dzieci w wieku 6 – 13 lat, które odbędą się w lipcu w dwóch turnusach, w terminach 4.07 – 8.07 oraz 11.07 – 15.07. Dla uczestników zaplanowano między innymi: warsztaty edukacyjne, gry i zabawy oraz wycieczki autokarowe, między innymi do Aqua Parku w Tarnowskich Górach lub Rudzie Śląskiej, Muzeum Ognia w Żorach, „Parku Dinozaurów” w Siemianowicach Śląskich i Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Ośrodek Kultury „Andaluzja” zaprasza na „Akcje Lato z Andaluzją 2022”. Turnusy odbędą się w sierpniu, w dniach 8.08 – 12.08.2022 oraz 22.08 – 26.08.2022. W programie wiele niespodzianek i wyjazdów w atrakcyjne miejsca, między innymi: warsztaty pizzy, zabawa na ściance wspinaczkowej lub wyjazd do Jura Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. OK „Andaluzja” przygotował też wakacyjne zajęcia sportowe pn. „Żyję Zdrowo na Sportowo”. W ramach programu, w miesiącach lipiec i sierpień zorganizowane zostaną zajęcia dla młodzieży i dorosłych: aerobik – w poniedziałki i środy o godzinie 18.00 oraz joga w poniedziałki o godzinie 19.15.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na obiekty sportowe oraz place zabaw do spędzenia czasu wolnego w trakcie pobytu w mieście. Ponadto, na okres wakacji otwarty zostanie basen i wodny plac zabaw na terenie MOSiR przy ul. Olimpijskiej. Otwarcie sezonu 2022 na basenie plenerowym MOSiR zaplanowane jest na sobotę 25 czerwca na godz. 10.00.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 organizuje „Półkolonie Letnie 2022 w MDK2”. Nabór cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników zajęć organizowanych w roku szkolnym przez MDK2 i zakończył z końcem maja.

Uczniowski Klub Sportowy Orzeł Biały Piekary Śląskie zaprasza dzieci w wieku 6 – 13 lat na Półkolonie Rekreacyjno – Akrobatyczne. Turnusy będą odbywać się w dwóch terminach 4.07 – 8.07 oraz 11.07 – 15.07. W programie wiele zajęć sportowych, między innymi: treningi ogólnorozwojowe z elementami akrobatyki i gimnastyki, sportowe tory przeszkód, zumba, gry i zabawy ruchowe.

Ponadto, Spółdzielczy Dom Kultury wraz z Klubem Spółdzielni Mieszkaniowej proponują letnie wycieczki dla wszystkich chętnych w terminach: 4.07 – 8.07 oraz 11.07 – 15.07. W programie między innymi: park trampolin „Fun&Sport” w Świętochłowicach, wyjazd do Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” czy wyjazd do zamku w Toszku.

Kino Zacisze zaprasza na filmy familijne i animowane. Repertuar seansów znajduje się na stronie kina.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter