Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoWalczymy ze smogiem – serwis “Gmina z energią” jest do Waszej dyspozycji!

Walczymy ze smogiem – serwis “Gmina z energią” jest do Waszej dyspozycji!

Dodano: 13.02.2018 Autor:

Trwa sezon grzewczy i, niestety, kolejny etap zmagań z niską emisją i smogiem. Pod adresem www.piekary.gminazenergia.pl oddajemy do Państwa dyspozycji serwis „Gmina z energią”, gdzie przez cały rok zapewnimy Państwu informacje na temat efektywnych technik grzewczych, odnawialnych źródeł energii czy budownictwa energooszczędnego.

„Gmina z energią” to także informacje o dostępnych źródłach finansowania, takich jak dotacje, pożyczki preferencyjne czy kredyty. Oczywiście, w serwisie nie brakuje również materiałów na temat niskiej emisji i szkodliwości tego zjawiska.

www.piekary.gminazenergia.pl to jednak nie tylko informacje – na stronie znajdziecie Państwo kalkulator efektywności energetycznej, poradnik budownictwa, a także wiele materiałów edukacyjnych, z których będą mogli korzystać nauczyciele czy organizacje pozarządowe.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania strony, jak również facebook’owego fanpage’a, na których regularnie zamieszczane są najświeższe informacje związane z tematem smogu, niskiej emisji i nowoczesnych rozwiązań ekologicznych!

Przy okazji promocji strony, warto przypomnieć o akcji „Nie truj sąsiada”!

Olbrzymi sukces notuje akcja „Nie truj sąsiada”, o której niedawno donosiły media w całej Polsce dzięki publikacji nowego spotu z udziałem Mariana Dziędziela i muzyków z zespołu Tabu (link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=0PdLOCuMgs0&t=47s ). Jej mechanizm jest bardzo prosty – jeżeli Twój sąsiada nieustannie spala śmieci, dymi i truje wszystkich dookoła, wyraź swój sprzeciw, wieszając na jego płocie, oknie czy bramie zawieszkę akcji „Nie truj sąsiada”. Bardzo pozytywny odbiór akcji w całym kraju sprawił, iż chcemy aby w tym roku do wspólnych działań włączyło się jak najwięcej z nas! 

Projekt zawieszki wykorzystywany w akcji „Nie truj sąsiada” można znaleźć w załączniku poniżej.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter

Pliki do pobrania