Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoWiceprezydent Krzysztof Turzański uniewinniony

Wiceprezydent Krzysztof Turzański uniewinniony

Dodano: 11.10.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

W piątek 8 października br. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach Oddział Zamiejscowy w Piekarach Śląskich wydał wyrok pierwszej instancji w sprawie dotyczącej oświadczeń majątkowych Krzysztofa Turzańskiego – I Zastępcy Prezydenta Piekar Śląskich za lata 2017-2019. Sąd orzekł, że Turzański poprawnie wypełnił oświadczenie majątkowe i jest niewinny wszystkich stawianych mu zarzutów.

W ustnym uzasadnieniu Sąd stwierdził, że postępowanie funkcjonariuszy CBA budzi co najmniej zdziwienie. Ponadto całe zeznania, postawa i osobowość świadka oskarżenia, przeciwko któremu skierowano sprawę o składanie fałszywych zeznań zostały wzięte pod uwagę.

Sprawa dotyczyła rzekomych nieprawidłowości jakie miały się znajdować w oświadczeniu majątkowym wiceprezydenta Krzysztofa Turzańskiego.

Kosztami procesu obciążony został Skarb Państwa. Wyrok nie jest prawomocny.

Warto wspomnieć, że do tej pory pod adresem wiceprezydenta Turzańskiego skierowano już 15 zarzutów, kontroli i postępowań, jednak za każdym razem nie znalazły one potwierdzenia w rzeczywistości. Jeden z najbardziej absurdalnych zarzutów dotyczył nawet znęcania się nad zwierzętami.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter