Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSportWielobój sprawnościowy dla dzieci 2023

Wielobój sprawnościowy dla dzieci 2023

Dodano: 21.08.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

Ósma edycja Wielobój Sprawnościowego dla dzieci do lat 13 organizowanego w ramach Inicjatywy Lokalnej odbędzie się w tym roku 26 i 30 sierpnia oraz 2 i 6 września. Organizatorami wydarzenia jest grupa mieszkańców wraz z radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz partnerami m.in. Fundacją Powiatowe Dzieci i Pro-Sport. Pomysłodawcą akcji jest radny Łukasz Ściebiorowski.

Organizatorzy zapraszają do sportowej rywalizacji dzieci do lat 13 w czterech miejscach:

  • 26 sierpnia w sobotę o godz. 9.00 na obiekcie MOSiR przy ul. Olimpijskiej na Osiedlu Wieczorka,
  • 30 sierpnia w środę o godz. 17.00 na Orliku na Osiedlu Powstańców Śląskich,
  • 2 września w sobotę o godz. 10.00 na terenie Orlika w Szarleju przy ulicy Gimnazjalnej 24
  • 6 września w środę o godz. 17.00 na terenie Centrum Aktywności przy MSP nr 15 na ulicy Kotuchy w Brzezinach Śląskich.

– Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w sportowych zmaganiach w kategoriach wiekowych: do lat 6, 7-9 oraz 10-13. Zaplanowaliśmy konkurencje z którymi na pewno każdy młody uczestnik sobie poradzi. Będzie rzut piłką do celu, podskoki, strzały na bramkę, biegi. Dla Wszystkich przygotowujemy pamiątkowe medale, a dla najlepszych specjalne nagrody. Zapisy odbywać się będą bezpośrednio przed rozpoczęciem rywalizacji zachęca do udziału w Wieloboju Łukasz Ściebiorowski – przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta, który od pierwszej edycji zaangażowany jest w organizację wydarzenia.

Wielobój Sprawnościowy, to już od ośmiu lat dodatkowa okazja dla dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu i sportowej rywalizacji w duchu fair play, na co szczególnie zwracana jest uwaga. U progu rozpoczynającego się roku szkolnego nastąpi, też przypomnienie o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i szkoły.

Zachęcamy rodziców do przyprowadzanie swoich pociech na poszczególne zawody. Z pewnością da im to dużo radości i dobrej zabawy. W tym roku jest możliwość przystąpić do rywalizacji aż w czterech miejscach w mieście. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj.

Do udziału w wielobojach zapraszamy przedszkolaki oraz dzieci szkół podstawowych roczników 2010 i młodszych. Dla wszystkich dzieci przygotowane mamy medale, słodycze a najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymają dodatkowe wyróżnienia. Serdecznie zapraszamy.

Regulamin Wielobój Sprawnościowy 2023

Oświadczenie rodzica Wielobój Sprawnościowy 2023

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter