Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyWojsko, warsztaty i dobra zabawa. Odbył się Militarny Mikołaj

Wojsko, warsztaty i dobra zabawa. Odbył się Militarny Mikołaj

Dodano: 22.12.2019 Autor: redaktorcentrum

Militarny Mikołaj przyciągnął wiele osób, które przyszły na plac przed Kopcem Wyzwolenia. Obok pojazdów biorących udział w paradzie nie można było przejść obojętnie. Dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji. 

Wydarzenie pod nazwą Militarny Mikołaj zostało zorganizowane w sobotę, 21 grudnia. Na plac przed Kopcem Wyzwolenia zjechały pojazdy militarne, samochody straży pożarnej, policji i straży miejskiej. Pojawił się także, na dużej platformie transportowej, wyczekiwany przez najmłodszych – Mikołaj. Zasiadł w wielkich saniach wraz ze swoimi elfami i rozmawiał z dziećmi o świętach i prezentach. Ważnym elementem wydarzenia było strojenie bombki świątecznej. W uroczystości tej wzięli udział: II Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota, dyrektor Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu Wacław Widuchowski, a także przedstawiciele fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, piekarskiej policji, WOPR w Piekarach Śląskich oraz straży miejskiej i wojska. Atrakcji nie brakowało. Wszystkie obecne na wydarzeniu służby rozłożyły swoje namioty, w których na chętnych czekały dedykowane im atrakcje. Można było zostawić swoje odciski palców, nauczyć się zasad ruchu drogowego, poćwiczyć celność oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych. Każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Miłośnicy aktywności fizycznej też nie narzekali na nudę – wzięli udział w Biegu Mikołaja.

Na miejscu działały Akademia Militarnego Mikołaja, Elfia Poczta, Elfia Fabryka Ozdób, a ci, którym było zimno, mogli też skorzystać z gorącej herbaty.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter