Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSportWspieramy Nikodema podczas Piekarskiego Półmaratonu

Wspieramy Nikodema podczas Piekarskiego Półmaratonu

Dodano: 22.07.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

Podczas 2. PKO Piekarskiego Półmaratonu w dniu 24 lipca 2021 r. wszyscy zainteresowani mogą włączyć się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz Nikodema. Biegacze mogą przyczepić na koszulkę identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Nikodema”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Darowizna w kwocie 20 000 zł zostanie przekazana na konto organizacji, w której dziecko jest podopiecznym – Fundacja Wcześniak Rodzice Rodzicom.

Kartki – identyfikatory akcji „biegnę dla Nikodema” będzie można odbierać w biurze zawodów przy ulicy Olimpijskiej 3, w godzinach od 12.00 do 20.00 w dniu imprezy czyli 24 lipca.
 
4,5 letni Nikodem urodził się jako wcześniak z niską masą urodzeniową, co spowodowało wiele komplikacji w jego życiu. Obecnie intensywna rehabilitacja może wspomóc chłopca w walce o zdrowie i samodzielność w przyszłości. Nikodem jest podopiecznym Fundacji Wcześniak Rodzice Rodzicom. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na jej leczenie kwotę 20 tys. zł.
 
W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „PKO Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia. Od początku istnienia programu odbyło się ponad 460 takich akcji, dzięki którym Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła ponad 520 beneficjentów łączną kwotą prawie 6,2 mln zł. W akcje pomocy zaangażowało się prawie 208,5 tys. biegaczy.
 
Więcej informacji nt. 2. PKO Piekarskiego Półmaratonu
 
Liczymy na Wasz udział i wsparcie dla Nikosia.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter