„Wyjście z klasą” w Piekarach
Dodano: 19.01.2026 Autor: Wojciech Maćkowski
Gmina Piekary Śląskie wzięła udział w ogólnopolskim programie „Wyjście z klasą”, finansowanym ze środków budżetu państwa. Program był realizowany od 2 grudnia do 31 grudnia 2025 r. Celem przedsięwzięcia było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego, rozwijanie kompetencji społecznych, kulturowych i twórczych oraz umożliwienie uczniom aktywnego uczestnictwa w kulturze, poznawania dziedzictwa narodowego i miejsc pamięci. Program wspierał także ciekawość świata i wrażliwość kulturową.
W programie wzięły udział następujące placówki:
- Miejska Szkoła Podstawowa nr 2 w Piekarach Śląskich
- Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 im. Wawrzyńca Hajdy w Piekarach Śląskich
- Miejska Szkoła Podstawowa nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich
Zadanie zostało zrealizowane przez Gminę Piekary Śląskie ze środków budżetu państwa w wysokości 289.920 zł na podstawie umowy nr MEN/2025/DK/1627 z dnia 2 grudnia 2025 roku w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą „Wyjście z klasą”.




