Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoWyprawki czytelnicze czekają w bibliotece

Wyprawki czytelnicze czekają w bibliotece

Dodano: 23.02.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich zaprasza dzieci z roczników 2015-2018 do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Każdy Mały Czytelnik, który zostanie zapisany do naszej biblioteki otrzyma wyprawkę czytelniczą, zawierającą książkę „Pierwsze czytanki dla…” z pięknymi ilustracjami Józefa Wilkonia oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.

W pakiecie startowym rodzice znajdą też broszurę „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Podczas wizyty w bibliotece prosimy poinformować bibliotekarza, o chęci przystąpienia do projektu, a następnie po wypożyczeniu przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty. Po uzyskaniu dziesięciu takich naklejek dziecko zostanie uhonorowane imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Drodzy Rodzice, pozwólcie dziecku samemu dokonać wyboru książki, nawet, jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Spraw, by ten czas był całkowicie wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.

Pamiętajcie o każdorazowym zabraniu ze sobą Karty Małego Czytelnika!

Liczba wyprawek jest ograniczona, dlatego prosimy aby dzieci, które w poprzednich edycjach otrzymały już tę książkę nie zgłaszały swojego udziału w akcji.

Udostępnij artykuł