Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportWyścig Rowerowy Tour de Piekary 2020

Wyścig Rowerowy Tour de Piekary 2020

Dodano: 02.09.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Miłośnicy jazdy na rowerze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w ramach wyścigu Tour de Piekary. Zapisy trwają, zatem warto się pośpieszyć.

W sobotę, 19 września 2020 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich organizuje ósmą edycję wyścigu rowerowego Tour de Piekary. Zostanie rozegrany na pętli rozpoczynającej i kończącej się na Kopcu Wyzwolenia, a do udziału zapraszamy zarówno kolarzy, jak i wszystkich miłośników rywalizacji rowerowej w każdym wieku. 

Aby wziąć udział w wyścigu, niezbędny jest sprawny rower, sztywny kask i duża porcja dobrego humoru. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 9.30.

Współzawodnictwo w kategoriach Przedszkolaków i kategorii I – szkoły podstawowe przeprowadzone zostanie na placu reprezentacyjnym pod Kopcem Wyzwolenia. Będzie obejmowało rywalizację w pokonywaniu na czas toru przeszkód. Zapisy do zawodów dzieci w dniu zawodów. Rozpoczęcie o godzinie 9.30.

Zapisy uczestników

– do wyścigu należy się zgłosić do dnia 11 września 2020 r.
– zapisy dokonywane są telefonicznie pod nr tel. 32 768-10-10 lub mailowo na adres: sportpiekary@mosir.piekary.pl lub sportpiekary@interia.pl. W treści maila należy podać imię i nazwisko, miejscowość, klub oraz rok urodzenia uczestnika – obowiązuje limit 250 uczestników, w przypadku wyczerpania ilości miejsc istnieje możliwość wcześniejszego zakończenia zapisów.

Trasa

Pętla rozpoczynać się będzie i kończyć na Kopcu Wyzwolenia przebiegać będzie ulicami Jana Pawła II – Inwalidów Wojennych – Wyzwolenia. Długość wyznaczonej pętli wynosi – 3518 m. Impreza zostanie zorganizowana w ramach Narodowego Dnia Sportu 2020.

Regulamin wyścigu rowerowego Tour de Piekary 2020

Oświadczenie uczestników wyścigu rowerowego Tour de Piekary 2020

Oświadczenie osoby niepełnoletniej

Trasa wyścigu rowerowego Tour de Piekary 2020

MOSiR Piekary Śląskie informuje, że w związku z organizacją wyścigu rowerowego Tour de Piekary w sobotę 19 września 2019 roku w godzinach 9.00 – 15.00 zamknięte dla ruchu kołowego zostaną następujące ulice:
– Do Kopca,
– Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania z ul. Do Kopca do skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych,
– Inwalidów Wojennych od Jana Pawła II do skrzyżowania z Wyzwolenia
– Wyzwolenia od skrzyżowania z Inwalidów Wojennych do skrętu w ul. Do Kopca.

W wyznaczonym sektorze ruch pieszy dozwolony będzie wyłącznie po chodnikach i poboczach. Dla zachowania bezpieczeństwa uczestników i obserwatorów należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie i przemieszczanie się dzieci i zwierząt domowych. W wyznaczonym pasie drogowym zabronione jest parkowanie samochodów.

Dla uczestników wyścigu kolarskiego Tour de Piekary w dniu 19 września (sobota) dostępny będzie parking mieszczący się przy Kopcu Wyzwolenia, wjazd na parking będzie od strony ul. Wyzwolenia. Na parking można będzie dostać się do godz. 8 55, o godz. 9 00 wjazd na teren Kopca jak wszystkie ulice po których przebiegać będzie wyścig będą zamknięte. Śluzy umożliwiające wyjazd z Kopca jak i wjazd na teren Kopca otwarte będą ok. godz. 11.30 – 11.45, ok. godz. 12.30 – 12.45 (wjazd również od ul. Wyzwolenia), całkowity ruch przywrócony zostanie w okolicach godz. 14.45.
Dla uczestników wyścigu, którzy nie będą parkować na terenie parkingu przy Kopcu proponujemy parkingi: przy centrum medycznym Gabos (wjazd na ten parking tylko w momencie otwarcia śluz), na ul. Chopina 11 (przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5) oraz parkingi znajdujące się w centrum miasta.

Zachęcamy też wszystkich uczestników wyścigu do wsparcia Piekar Śląskich w staraniu o uzyskaniu tytułu Rowerowej Stolicy Polski.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter