Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyZa tydzień rusza II Piekarska Ustawka Sportowa

Za tydzień rusza II Piekarska Ustawka Sportowa

Dodano: 15.02.2023 Autor: Anna Jurczyńska

Stowarzyszenie Piekarskie Koła zaprasza na II Piekarską Ustawkę Sportową, która odbędzie się 22 lutego 2023 r. o godz. 18:00. Wspólnie rowerem, na rolkach, hulajnogach, biegowo, z kijami lub bez uczestnicy przemierzą trasę z piekarskiego MOSiR-u (ul. Olimpijska) do Parku w Kamieniu po ścieżce rowerowej. Długość trasy liczy 6 km. Tym razem zaproszenie do wzięcia udziału w Ustawce jest szczególnie kierowane do najmłodszych uczestników – organizatorzy przygotowują dla nich specjalną pogadankę piekarskich policjantów oraz upominki dla dzieci na mecie. Wieści o II Piekarskiej Ustawce rozeszły się po świecie – gościem specjalnym imprezy będzie Urszula Koszutska – wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego.
 
Z przyjemnością możemy ogłosić, że wydarzenie uświetni swą obecnością Urszula Koszutska – Ślązaczka, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego, psycholog, psychoterapeuta, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, inicjatorka i realizatorka wielu przedsięwzięć o charakterze społecznym, związanych z promocją i profilaktyką zdrowia. W swojej działalności szczególny nacisk kładzie na pomoc skierowaną do młodego pokolenia. Tworzy programy z obszaru zdrowia psychicznego, jest autorką kampanii promujących zdrowy styl życia i dbałość o rozwój. Za liczne działania została uhonorowana Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji oraz Tytułem Kobiety na Medal.  
 
W tym roku uczestnicy spotykają się na terenie MOSiR-u w Piekarach śląskich przy ul. Olimpijskiej. Start o godzinie 18:00. Wydarzenie polega na przejściu/przejeździe/przebiegnięciu wybranej trasy do mety w ustalonym czasie, tj. 60-ciu minut. Wydarzenie kończy się po upływie założonego czasu bez względu na to, czy wszyscy uczestnicy dotrą we wskazanym czasie na metę, czy nie. Na mecie przewidziana jest niespodzianka.
 
Po ścieżce rowerowej należy poruszać się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają używanie odblasków oraz przypominają o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu, w szczególności w oświetlenie. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia.
 
Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem imprezy i jego przestrzegania. 
 
Do zobaczenia na trasie!

Udostępnij artykuł