Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportZachęcamy do udziału w biegu charytatywnym “Iskierka dla Mai”

Zachęcamy do udziału w biegu charytatywnym “Iskierka dla Mai”

Dodano: 18.03.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

W niedzielę, 31 marca nad zalewem Nakło-Chechło odbędzie się bieg charytatywny dla Mai z Bytomia. U dziewczynki zdiagnozowano nowotwór złośliwy, neuroblastomę IV stopnia. Piekarskie Stowarzyszenie Lecymy Durś, piekarski oddział WOPR, Wolontariusze Gwoździa oraz piekary112.pl wraz z partnerami wydarzenia zachęcają do udziału w biegu i wsparcia dziewczynki.

Maja jest podopieczną Fundacji Iskierka. “Pierwszym objawem choroby, był siniak pod oczkiem, który nie schodził. W lutym 2019 roku lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach finalnie postawili diagnozę. Okazało się, że choroba jest już bardzo rozwinięta, z wieloma przerzutami – w mózgu, brzuchu i klatce piersiowej. Majeczka bardzo lubiła chodzić do przedszkola, teraz tęskni za rówieśnikami. Dziewczynka jest bardzo muzykalna – wiele radości sprawia jej taniec i śpiew. Z chęcią oddaje się też malowaniu. Ma starszego, sześcioletniego brata. Majka to dziewczynka, która swoją energią i radością życia zaraża wszystkich dookoła, a tym samym przyciąga do siebie wiele ludzi. Leczenie Majki będzie długotrwałe. Częste dojazdy do szpitala i leki generują spore koszty (…) ” – można przeczytać na stronie fundacji.

Stowarzyszenie Lecymy Durś, piekarski oddział WOPR, MOSiR w Piekarach Śląskich, Wolontariusze Gwoździa, Piekary112.pl oraz Bar u Adika złączyły siły, by wspólnie zorganizować imprezę pod hasłem “Iskierka dla Mai”. Podczas wydarzenia zaplanowano charytatywny bieg (dla dorosłych i dzieci), marsz nordic walking oraz morsowanie. Impreza rozpocznie się o godz. 10, a start i meta usytuowane będą przy Barze u Adika. Uczestnicy do pokonania będą mieli pętlę wokół zalewu o długości 5180 m.

Opłata startowa za bieg i marsz NW wynosi 30 zł (40 zł w dniu imprezy), dla dzieci – 10 zł (15 zł w dniu imprezy).

Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną, pod adresem: elektronicznezapisy.pl (do 28 marca).

Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na subkonto Mai w Fundacji Iskierka. Więcej szczegółów na facebookowym profilu wydarzenia: TUTAJ.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter