Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaZakończenie roku w Społecznym Ognisku Muzycznym GALERIA ZDJĘĆ

Zakończenie roku w Społecznym Ognisku Muzycznym GALERIA ZDJĘĆ

Dodano: 20.06.2017 Autor: Redaktor

Dzieci ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Piekarach Śląskich 19 czerwca zakończyły kolejny rok nauki. Młodzi artyści otrzymali świadectwa, najlepsi zostali wyróżnieni. W uroczystości wzięła udział prezydent Sława Umińska-Duraj.

W Społecznym Ognisku Muzycznym w Piekarach Śląskich zakończył się rok szkolny. Uroczyste podsumowanie całorocznych zmagań odbyło się 19 czerwca w Miejskim Domu Kultury.

Dzieci na zajęciach uczą się grać na instrumentach: na pianinie, fortepianie, gitarze, organach i keyboardzie oraz śpiewać. Podczas zakończenia roku zaprezentowały swoje umiejętności licznie zgromadzonej na sali publiczności, wśród której byli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo uczniów, nauczyciele oraz gość specjalny – prezydent Sława Umińska-Duraj.

Lidia Wesołek – dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego i prezydent Sława Umińska-Duraj rozdały dyplomy i pamiątkowe statuetki wyróżniającym się uczniom, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągnęli sukcesy w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach muzycznych. Nagrodzeni zostali też absolwenci. Natomiast do rodziców szczególnie wspierających działalność Ogniska trafiły podziękowania. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa na zakończenie roku.

– Dziękuję pani dyrektor i nauczycielom za to, że szlifujecie talenty najmłodszych, dzięki czemu piekarzanie pięknie prezentują się nie tylko w naszym mieście, ale też poza nim. Wam, drodzy rodzice, dziękuję, że dostrzegliście tę iskierkę i pokazaliście swoim dzieciom, że jest jeszcze coś oprócz elektronicznych gadżetów. Kiełkuje w nich ta wrażliwość muzyczna, która na pewno jeszcze zaprocentuje – powiedziała prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Przypomnijmy, że co roku placówka organizuje ponad 30 różnego rodzaju koncertów i popisów na terenie miasta i nie tylko. Bierze udział w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach muzycznych, zdobywając czołowe lokaty i nagrody m.in. w Wojewódzkim Konkursie Młodych Muzyków, Ogólnopolskim Festiwalu Społecznych Ognisk Artystycznych. Uczestniczy w audycjach radiowych i telewizyjnych.

Obecnie w Społecznym Ognisku Muzycznym w Piekarach Śląskich uczy się kilkadziesiąt dzieci.

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter