Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaZgłoś problem

Tu możesz obejrzeć bazę zgłoszonych problemów w mieście

Temat zgłoszenia Data Monitoring
Awaria oświetlenia ulicznego

Zgłaszam awarię oświetlenia ulicznego na ulicy Bratków w Piekarach Śląskich. Spośród 4 latarni nie działają dwie, usytuowane pomiędzy numerem 1 a 5. Na ulicy Bratków nie ma chodników, ruch pieszy odbywa się po drodze, brak jest ograniczenia prędkości, w związku z czym kierowcy szybko jadących samochodów mogą nie zdążyć w porę dostrzec przechodniów

2017.12.19 Zgłoszenie zrealizowane
Mrówki

Witam po raz kolejny piszę z prośbą zróbcie coś bo w bloku nr 1 ul Królowej Jadwigi jest plaga mrówek.. działające bo one w każdym pomieszczeniu są, mam je nawet we łazience..

2017.12.17 Zgłoszenie zrealizowane
Zapisy w Miejskim Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich

Witam,
Zwracam się z prośbą o wysłanie obserwatora z ramienia Urzędu Miasta celem dokonania spostrzeżeń dotyczących formy zapisów na wycieczki i wczasy w Miejskim Centrum Informacji i Turystyki w dniu 14.12.2017 r. godz. 8,oo
To co można zaobserwować w tym dniu wpływa na wizerunek miasta Piekary, sytuacja jak z lat 80.
Zapisy są tylko osobiście i telefonicznie (jeden dostępny numer telefonu) e-mail-em NIE otrzymałam odpowiedź z Miejskiego Centrum. Istnieją różne rozwiązania organizacyjne pomijając groteskowe.
Są osoby które co roku korzystają ze wczasów do tych samych miejscowości, a można innym mieszkańcom Piekar też dać możliwość skorzystania z ofert np. wykreślamy osoby które przez okres 4 lat korzystają z jednej oferty lub przeprowadzamy losowanie z zachowaniem ochrony danych osobowych,
Każde zgłoszenie otrzymuje numer i publikujemy wylosowane numery na stronie Miejskiego Centrum.
Serdecznie pozdrawiam
Longina Kania

2017.12.17 Zgłoszenie zrealizowane
Oswietlenie uliczne

Witam na ulicy Brzechwy od skrzyzowania z Bednorza nie świeci większość latarni wracam tam codziennie z pracy i jest tak ciemno że strach przejść.

2017.12.17 Zgłoszenie zrealizowane
Rozbite szkło

Witam chciałam zgłosić rozbite szkło na drodze przy ulicy Skłodowskiej-Curie 85 na wysokości żłobka.

2017.12.17 Zgłoszenie zrealizowane
Spalanie zakazanych substancji w piecu

Witam.

W budynku przy ulicy Żwirki 4 najprawdopodobniej spalane są niedozwolone substancje w piecu, ponieważ z komina wydobywa się właśnie, czarny, trujący dym.
Bardzo proszę służby porządkowe o pilne skontrolowanie właścicieli posesji i nałożenie na nich odpowiednich kar porządkowych.
Pozdrawiam

2017.12.15 Zgłoszenie zrealizowane
Ulica Stawowa

Proszę w trybie pilnym , o połatanie wszystkich dziur na wymienionej ulicy Stawowej .Droga jest szutrowa nie będzie z tym problemu .

2017.12.01 Zgłoszenie zrealizowane
Ulica Stawowa

Proszę o połatanie dziur na w/w ulicy .

2017.12.01 Zgłoszenie zrealizowane
WSZAYICA W SZKOLE

Znowu mamy atak wszawicy w MSP 1 a władze szkoły nic kompletnie nie robia zeby ta sprawę wyjaśnić.

2017.11.27 Zgłoszenie zrealizowane
Zielone ładowarki

Urwane dwa kable ładowania w Szarleju oraz jeden przy dworcu na osiedlu.

2017.11.20 Zgłoszenie zrealizowane
Dzikie wysypisko śmieci w Szarleju

Szanowni Państwo,
Zgłaszam istnienie wyjątkowo szpetnego wysypiska śmieci mniej więcej w tym miejscu: 0°22'15.9"N 18°56'57.4"E
Mimo, że jest to teren niezagospodarowany, wejście na jego obszar jest nieograniczone, w związku z czym uważam, że taki stan rzeczy szpeci piękne Piekary Śląskie.

Wyrazy szacunku,

2017.11.20 Zgłoszenie zrealizowane
Bałagan przy ul. Bazarowej

Przy transformatorze obok targowiska na ul Bazarowej, bałagan nie z tej ziemi. przy wietrze wszystkie śmieci i liście lecą na teren targowiska, proszę o interwencję.

2017.11.20 Zgłoszenie zrealizowane
ul Maciejków

Witam,
Kiedy zostanie załączone oświetlenie na ulicy Maciejków odcinek od ul Kamiennej do Różanej ?
Remont "Przebudowa dróg w ulicach Różanej i Maciejków w Piekarach Śląskich" moje pytanie jest następujące czy miasto zapomniało, że przy ulicy Maciejków są jeszcze takie działki jak nr 14,12,8,6? To jest koniec świata, nie wspominając o tym, że dojazd do tych działek jest bardzo wąski, nie ma "światła wjazdu" ściętych narożników działek, a płoty są w pełnej zabudowie które bardzo ograniczają widoczność podczas wyjazdu.
Sprawa trzecia nie działa geoportal Piekary Śląskie http://sip.piekary.pl/portal.
Pozdrawiam,
Jarosław Wąsik

2017.11.15 Zgłoszenie zrealizowane
Zimne kaloryfery

Od godzin południowych nie działa centralne ogrzewanie w rejonie ul.Ofiar Katynia

2017.11.15 Zgłoszenie zrealizowane
Uszkodzone ogrodzenie

Od dłuższego czasu uszkodzone panele ogrodzenia dworca od strony ul. Śląskiej

2017.11.15 Zgłoszenie zrealizowane
Zapadnieta jezdnia

Witam na ulicy Bednorza na wysokości przystanku autobusowego za wiaduktem na pasie w kierunku Brzezin jest zapadnieta jezdnia co grozi uszkodzeniem samochodu.Pozdrawiam Adam

2017.11.14 Zgłoszenie zrealizowane
DW – Zagrożenie wynikające z zaniedbanej nieruchomości.

Dzień dobry.

Zgłaszam problem zaniedbanej posesji w Dąbrówce Wielkiej przy ulicy Przyjaźni - działka nr 2499/257. Obecnie posesja a właściwie jej stan stwarza zagrożenia zdrowia dla mieszkańców sąsiednich posesji jak również użytkowników placu zabaw, boiska i niedawno powstałej siłowni pod chmurką znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Właściciel posesji nie zamieszkuje jej i od wielu lat nie zajmuje się utrzymaniem posesji w porządku. Posesja jest zarośnięta przez drzewa owocowe oraz krzaki i inne drzewa które wyrosły samodzielnie w czasie kilkunastu lat od kiedy właściciel przestał się tym zajmować. Ogrodzenie rozpadło się ze starości co umożliwia swobodny dostęp do posesji.

Istniejące zagrożenia:
- łamiące się drzewa jako zagrożenie dla ludzi i budynków okolicznych posesji
- siedlisko bakterii i owadów - opadające z drzew owoce i liście gniją niesprzątane na ziemi
- siedlisko dzikich zwierząt - krzaki i połamane gałęzie zamieszkiwane są przez różne dzikie zwierzęta przychodzące z pobliskich pól (lisy, kuny itp)
- dzikie wysypisko - widok zaniedbanej posesji powoduje, że przechodzące obok osoby wrzucają na posesję drobne śmieci - butelki, puszki, papierki itp.
- publiczna toaleta - osoby korzystające z położonego obok parku i siłowni wykorzystują zarośla posesji jako ustronne miejsce do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych.
- picie alkoholu zakupionego w pobliskim sklepie spożywczym

Powstałe w sąsiedztwie w ciągu ostatnich dwóch lat Plac zabaw i siłownia pod chmurką tworzą przyjazną okolicę, chętnie odwiedzaną przez mieszkańców DW, strefa ta jednak musi być bezpieczna gdyż często przychodzą tu rodzice z dziećmi jak również same dzieci.

Nieznane jest mi miejsce zamieszkania właściciela posesji a właściciel nie interesuje się posesją i nie odwiedza jej osobiście dlatego zgłaszam się do państwa z prośbą o zajęcie się tym problemem.
Z góry dziękuję.

2017.11.13 Zgłoszenie w trakcie realizacji
pomoc zwierzętom

Czy można w jakikolwiek sposób pomóc kotom znajdującym się na fermie drobiu/jaj w Piekarach Śląskich ( tuż za osiedlem na Lipce) wysterylizować je w celu zaprzestania ich rozmnażania, zabrać młode kociaki i znaleźć im dom? Jest tam sporo kotów, dużo małych z którymi nie wiadomo co się stanie przez zbliżający się okres zimowy.
Znajduję się też tam pies który na szczęście ma budę ale pies leży na deskach, więc buda nie jest przystosowana do nadchodzących niskich temperatur. B
Proszę o zainteresowanie się tą sprawą lub informacje kto tu może pomóc.

2017.11.13 Zgłoszenie zrealizowane
Zielone ładowarki

Urwany kabel ładowania w ładowarce pod Kopcem.
Nie zostało usunięte uszkodzenie przewodu gumowego kompresora w stacji naprawczej w Szarleju.

2017.11.13 Zgłoszenie zrealizowane
ul. Oświęcimska

Zgłaszam uszkodzoną nawierzchnię jezdni (zapadnięta/wgnieciona) na zakręcie ul. Oświęcimskiej (kierunek Szarlej) na wysokości Oś. Andaluzja 13I i Biskupa Nankera 108.

2017.11.10 Zgłoszenie zrealizowane