Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoZmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej w Piekarach Śląskich

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej w Piekarach Śląskich

Uwaga! 1 października weszły w życie zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. W Piekarach Śląskich pomoc jest udzielana w Szpitalu Miejskim. Do tej pory można było ją uzyskać w Przychodni Julian.

Pacjentów, ale także lekarzy czekają zmiany w organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Szpitale zakwalifikowane do I, II i III poziomu w sieci szpitali oraz szpitale pediatryczne, zgodnie z nowymi przepisami będą musiały udzielać świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

W Piekarach Śląskich pomoc będzie udzielana w Szpitalu Miejskim pw. św. Łukasza znajdującym się przy ul. Szpitalnej 11. W szpitalu będzie dostęp do wszystkich niezbędnych usług medycznych i co jest nowością, na dyżurze zawsze będzie obecny pediatra.

– Całodobowa opieka jest skonstruowana w ten sposób, że w naszym szpitalu będą dwa stanowiska, będzie przyjmowało dwóch lekarzy, będą dwie pielęgniarki. Będzie lekarz ogólny internista, medycyny rodzinnej i pediatra. Do tego punkt zastrzykowy i opatrunkowy – mówi doktor Marek Just, dyrektor do spraw lecznictwa w piekarskim szpitalu.

Dotychczas nocna i świąteczna pomoc medyczna była udzielana w Przychodni Julian przy ul. gen. Ziętka. w Piekarach Śląskich. Zmiany wejdą w życie 1 października bieżącego roku.