Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoZwycięzcy konkursów piekarskiej policji nagrodzeni

Zwycięzcy konkursów piekarskiej policji nagrodzeni

Dodano: 21.06.2017 Autor: Redaktor

Rozstrzygnięte zostały konkursy dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez piekarskich policjantów. Miały na celu uświadomienie młodym, czym jest bezpieczeństwo i odpowiedzialne zachowania. Pamiątkowe dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczyli: Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj i Komendant Miejski KMP w Piekarach Śląskich mł. insp. Marek Nowakowski.

Policjanci w Piekarach Śląskich podsumowali dziś konkursy skierowane do dzieci i młodzieży w ramach propagowania bezpieczeństwa i uświadamiania zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. Pomysłodawcą działań była st. sierż. Aleksandra Zydyk – profilaktyk ds. społecznych Komendy Miejskiej Policji.

Konkursy zostały przeprowadzone z podziałem na grupy wiekowe.

Uczniowie klas podstawowych w konkursie „Odblask od dziatka dla babci i dziadka” mieli za zadanie namalować w dowolnej formie odblask. Wygrał projekt Magdaleny Malecińskiej – uczennicy klasy drugiej Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13. Będzie wyprodukowany w formie odblasku, po czym trafi do dzieci, które przekażą go swoim babciom i dziadkom. Ponadto 11 odblasków wyróżniono. W sumie w planowanym kalendarzu na 2018 rok znajdą się projekty 12 laureatów.
W konkursie „Sport wzbogaca – nałóg zatraca” zwycięstwo przypadło uczennicom Miejskiego Gimnazjum nr 4. Dziewczyny stworzyły choreografię do zumby zaprezentowaną w trzyminutowym filmie. Układ zobaczymy podczas finału spotkań z zumbą 2 września pod Kopcem Wyzwolenia.

Z kolei głównym założeniem konkursu „Młody trzeźwo się prowadzi” dla szkół średnich było przygotowanie spotu zniechęcającego widza do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Na jury wrażenie zrobił spot uczniów Zespołu Szkół nr 1 – przemawiający i bardzo dobrze ukazujący, jak tragiczne mogą być skutki kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

– Należy uczynić wszystko, aby już te najmłodsze pokolenia uświadamiać, jakie skutki niosą za sobą alkohol, narkotyki i różne inne przyczyny nieszczęść. Dobrze to robić w formie nienachalnej edukacji. Tak się właśnie stało. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Teraz rola spoczywa na was, młodych, byście dali przykład swoim rówieśnikom i mówili o tym, że czasem jeden moment może zaważyć na całym późniejszym życiu – powiedziała Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Głos zabrał także mł. insp. Marek Nowakowski – Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich. – Bezpieczeństwo jest rzeczą niesamowicie istotną. Odpowiedzialna jest za to policja. Ale nie możemy zostać z tym sami. Stąd też wasze działania, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się, jak należy bezpiecznie się zachowywać. Mamy nadzieję, że to zaowocuje w przyszłości. Dziękuję dzieciom i młodzieży zaangażowanym w projekty. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem waszej kreatywności. Dziękuję nauczycielom, rodzicom i dziadkom za to, że wspieracie swoje pociechy.

Prezydent Sława Umińska-Duraj i szef KMP w Piekarach Śląskich mł. insp. Marek Nowakowski wręczyli zwycięzcom i wyróżnionym pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Podziękowania otrzymały także nauczycielki, które sprawowały opiekę nad uczniami przygotowującymi projekty.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter