Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaBez kategoriiLITERATURA

LITERATURA

Dodano: 06.08.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Hanna Dikta

Poetka i prozaiczka, laureatka kilkudziesięciu ogólnopolskich konkursów literackich. Autorka tomiku wierszy pt. “Stop – klatka” (Zeszyty Poetyckie, Gniezno 2012 r.) oraz dwóch powieści, których akcja osadzona jest w Piekarach Śląskich: “We troje” (Zysk i S-ka, 2016 r.) i “To nie może być prawda” (Zysk i S-ka, 2018 r.).

Więcej informacji o piekarskiej pisarce można znaleźć na jej facebookowym profilu: Hanna Dikta.

 

 

 


 

Michał Muszalik

Poeta. Laureat nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba za rok 2015. W 2016 roku wydał tom wierszy “Węgiel, kryształ, kamień. Wiersze z lat 2012-2015” (Warszawa 2016). Obecnie pracuje nad drugim tomem wierszy. W swojej twórczości porusza tematykę zarówno rodzinnego miasta jak i regionu, który uważa za “skrzyżowanie dróg Europy”, wybierając się stąd w podróże literackie zarówno w inne zakątki kontynentu, jak i w krainę historii, mitu. Stawia pytania o kondycję człowieka na przestrzeni dziejów, odczytuje na nowo symbole zakorzenione w kulturze.

Kontakt do piekarskiego twórcy: Michał Muszalik.

 


Leon Wostal

Piekarzanin pochodzący z wielopokoleniowej rodziny śląskiej. Bierze czynny udział w życiu społecznym miasta. Interesuje się historią oraz piekarzanami, którzy przyczynili się do działalności i rozwoju naszego miasta. Został wyróżniony srebrnym medalem Opiekuna miejsc Pamięci Narodowej nadanym przez Przewodniczącego Rady profesora Władysława Bartoszewskiego. Jest autorem książek regionalnych, reportaży oraz kolekcjonerem starych pocztówek i fotografii.

 

Z artystą można się kontaktować mailowo: leonwostal@gmail.com.

 

 


 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter