Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaBez kategoriiMALARSTWO

MALARSTWO

Dodano: 06.08.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Damian Kater

Urodzony w 1989 roku w Piekarach Śląskich. Absolwent Liceum Plastycznego w Katowicach. Otrzymał dyplom w pracowni grafiki Grzegorza Mitręgi w 2009 roku. W 2014 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach na wydziale artystycznym, w katedrze Grafiki Warsztatowej. Dyplom zrealizował w pracowni druku wypukłego u prof. ASP Mariusza Pałki, oraz aneks do dyplomu w pracowni malarstwa u prof. ASP Zbigniewa Blukacza. Jego prace tworzone są ze szczególną wrażliwością na detal. Były one prezentowane na wielu wystawach w regionie.

Kontakt do artysty można znaleźć tutaj: www.damiankater.pl.


Ewa Pilarz

Jej pasją jest malarstwo oraz ceramika. Obecnie należy do plastycznej grupy Krajcok’12. Uczestniczy też w zajęciach rysunku i malarstwa w pracowni Piotra Naliwajko w Miejskim Domu Kultury Batory w Chorzowie. Malarstwem zajmuje się od jedenastu lat. Bierze udział w licznych konkursach, wystawach i plenerach. Otrzymała nagrodę w Kalwaryjskich Impresjach oraz wyróżnienia w Konkursach Marcisza. Ostatnio zdobyła też wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Muzeum w Rudzie Śląskiej. Jej prace posiada też Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, gdzie co roku uczestniczy w plenerach.

Kontakt do artystki można znaleźć tu: Ewa Pilarz.

 

 


Katarzyna Kaja Karkoła

Artystka, której działalnością jest malarstwo sztalugowe. Stosuje różne techniki, maluje farbami olejnymi oraz akrylowymi. Tematyka jej obrazów jest różnorodna – od portretów po architekturę. Eksperymentuje także z abstrakcją i malarstwem naiwnym. Artystka brała udział w licznych plenerach malarskich w Polsce, Czechach i w Niemczech, a jej obrazy można było podziwiać na wielu wystawach zbiorowych, organizowanych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Autorka bierze także udział w warsztatach artystycznych z różnych dziedzin sztuk plastycznych – ceramiki , decoupage, rysunku oraz organizuje wystawy swoich dzieł. Jest członkiem Stowarzyszenia “BARWY ŚLĄSKA” oraz Stowarzyszenia Tarnogórskich Artystów Śląskich “STAŚ”.

Więcej informacji o artystce oraz jej dane kontaktowe można znaleźć tutaj: Katarzyna Kaja Karkoła ART.

 

 


Katarzyna Zachtej

Katarzyna Zachtej z wykształcenia jest chemikiem, a z zamiłowania artystką. Prowadzi ona swoją pracownię artystyczną KejZi. Twórczość pochodzącą z tejże pracowni można podziwiać na wielu wystawach w regionie. W marcu tego roku odbył się wernisaż prac artystki w kawiarni Almond Caffe w Radzionkowie pt. “Zimowe inspiracje”.

Więcej informacji o artystce znaleźć można tutaj: Pracovnia KejZi.

 


Marian Ilga

Od 18 lat jest na emeryturze i zajmuje się amatorskim malarstwem. Przez 5 lat tworzył swoje prace w grupie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piekarach Śląskich. Obecnie należy do grupy “Na pograniczu”. Twórca brał także udział u Plenerach Kalwaryjskich, gdzie zdobył pierwsze miejsce w Kalwaryjskich Impresjach w 2013 roku. Otrzymał również wyróżnienia w konkursie “Rudzka Jesień” w latach 2014, 2015 i 2016. Jego największym osiągnięciem jest zdobycie drugiego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla.

Kontakt do twórcy można znaleźć tu: Marian Ilga.

 

 


Milena Neliszer

Zajmuje się malarstwem i rysunkiem w wielu technikach, także w digitalu. Najlepiej jednak czuje się rysując ołówkiem, tuszem, technikami wodnymi oraz akrylem. Motywy jej prac są często dosyć mroczne lub bardzo realistyczne. Uwielbia rysować i malować zwierzęta oraz ich czaszki i szkielety. Interesuje się anatomią. Oprócz rysunków i obrazów, tworzy także projekty tatuażowe oraz figurki z modeliny i gliny. W swoich pracach wykorzystuje różne formy geometryczne, które łączy z elementami natury. Często tworzy też malunki monochromatyczne, stosując wiele odcieni jednej barwy.

Więcej informacji o artystce: Akai Arts.

 

 


Sabina Muller

Malowanie obrazów jest dla niej pasją i przyjemnością, a zarazem sposobem wyrażania myśli i emocji. Artystka maluje swe obrazy olejne na płótnie, głównie szpachlą. Częstym motywem obecnym w jej pracach jest przyroda (zwłaszcza kwiaty) oraz wizerunek kobiecy. Sabina Muller jest też członkiem grupy artystycznej “Sztuka bez barier 14” z Chorzowa.

Kontakt do artystki: Sabina Muller.

 

 

 

 

 


Tomasz Salwiczek

Jest malarzem amatorem, którego twórczość skupia się wokół przedstawiania pejzaży i abstrakcji. Twórca ten należy do sekcji plastycznej „Flek”. Jest również jedynym rzemieślnikiem w Polsce wytwarzającym bokkeny – drewniane miecze do aikido. Został on tegorocznym laureatem XXIV Konkursu Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka w Bielsku Białej, gdzie zdobył drugą nagrodę.

 Więcej informacji o artyście: Tomasz Salwiczek – galeriaobrazow.eu.

 

 


Sekcja plastyczna “Flek”

Sekcja plastyków amatorów powstała w 1979 r. Obecny instruktor sekcji plastycznej Ryszard Tobór był jednym z jej trzech założycieli. Na przestrzeni ostatnich lat członkowie sekcji sześciokrotnie zdobywali pierwsze miejsca w prestiżowym konkursie im. Pawła Wróbla w Katowicach. Brali udział w wielu konkursach, wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. “Barwy Śląska”. Część prac o tematyce Śląska zawisła w galerii P. Trefonia w Nakle Śląskim. W 2016 roku sekcji plastycznej przyznano Nagrodę Miasta Piekary Śląskie w dziedzinie kultury im. Wawrzyńca Hajdy.

Więcej informacji: Sekcja Flek.

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter