Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaBez kategoriiRĘKODZIEŁO

RĘKODZIEŁO

Dodano: 07.08.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Aleksandra Bugdoł

Aleksandra Bugdoł pierwszy raz po szydełko sięgnęła około 3 lata temu, by zrobić maskotkę dla swojej córeczki. Od tamtej pory swój wolny czas poświęca właśnie na szydełkowanie, które stało się jej pasją. Wykonuje m.in. maskotki, dywany, torebki, ozdoby świąteczne oraz biżuterię.

Więcej informacji na temat twórczości tej piekarskiej artystki znaleźć można na jej facebookowym profilu: Szydełkowe Eksperymenty.

 

 


 

Bożena Więcław

Jest krawcową z wykształcenia i zamiłowania. W zawodzie pracuje od około 20 lat, choć już od zawsze lubiła “coś tworzyć” – początkowo dla dzieci i rodziny, a później również dla przyjaciół i znajomych. Zamierza otworzyć własną działalność, zajmującą się tworzeniem artystycznych rękodzieł personalizowanych (szytych z polskiej bawełny i lnu) m.in. fartuszków dla dzieci i dorosłych, woreczków na pieczywo, czy koszyczków na chleb z haftami wykonanymi na profesjonalnej hafciarce. Wśród propozycji znajdą się również zazdroski i firanki do okien oraz makatki na ścianę.

Więcej informacji na temat artystki można znaleźć na profilu facebookowym: Pełnia szycia.

 

 


Wełną tworzone

Adamina Jendrossek i Bożena Kamińska to autorki niezwykłych prac rękodzielniczych, właścicielki pracowni “Wełną tworzone”. Ich pracownia zajmuje się wykonywaniem dzieł z wełny, robionych na drutach oraz za pomocą szydełka. Sweter autorstwa piekarzanek można było nawet podziwiać na jednym z blogów modowych.

Więcej informacji o ich działalności można znaleźć tu: Wełną tworzone.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter