Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoII tura naboru wniosków o zamianę mieszkania

II tura naboru wniosków o zamianę mieszkania

Dodano: 07.05.2018 Autor:

Do końca czerwca potrwa II tura naboru wniosków o zamianę dotychczasowych mieszkań komunalnych na nowe lokale o podwyższonym standardzie przy ul. Ziętka 60. Program dla systematycznych daje pierwszeństwo lokatorom, którzy dotychczas regularnie opłacali czynsz i stosowali się do regulaminu porządkowego.

Obecnie na terenie obiektu przy ul. Generała Jerzego Ziętka 60 wciąż trwają intensywne prace budowlane (zakończenie prac przewidziano na ostatni kwartał tego roku). Po zakończeniu inwestycji zasób mieszkaniowy piekarskiego ZGM’u powiększą 62 świeżo wyremontowane lokale o podwyższonym standardzie. Całościowy koszt realizowanej inwestycji to blisko 6 milionów zł.

Pierwsza tura naboru wniosków o zamianę wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Najwięcej złożonych dokumentów dotyczyło mieszkań o dużej powierzchni, przekraczającej 50m2. Do zasiedlenia wciąż pozostaje 27 mniejszych lokali (mieszkania jedno i dwupokojowe o powierzchni 32 i 33 m2) oraz jeden lokal 3-pokojowy (70 m2) przeznaczony i przystosowany dla osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku. W związku z tym Biuro Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miasta Piekary Śląskie ogłosiło II turę naboru wniosków, która potrwa do 30 czerwca.

Zarządzenie Prezydenta Miasta ws. II tury naboru w “Programie Dla Systematycznych”, prognozowane opłaty za nowe mieszkania oraz szczegółowe informacje na temat zamiany znaleźć można w załącznikach poniżej. Poniżej zamieszczamy również bezpośredni odnośnik do strony Biuletynu Informacji Publicznej, z której pobrać można wszelkie potrzebne druki dokumentów:

www.bip.piekary.pl/?a=32593

Przypominamy także, że szczegółowych informacji na temat programu oraz warunków zamiany udzielają:

Biuro Gospodarki Mieszkaniowej
Urzędu Miasta Piekary Śląskie
ul. Bytomska 92, 41-940
tel.: (32) 39 39 399, (32) 39 39 398
e-mail: lokalowy@piekary.pl
pokój nr 109

oraz

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich
ul. Gen. Jerzego Ziętka 60
41-940 Piekary Śląskie
tel.: (32) 287-29-81, (32) 287-22-41
zgm@zgm.piekary.pl

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter