Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSportIX Piekarska Ustawka Sportowa

IX Piekarska Ustawka Sportowa

Dodano: 21.09.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

Piekarskie Koła i Wojciech Krawczyk – Prezes WOPR Piekary Śląskie zapraszają na IX Piekarską Ustawkę Sportową, która odbędzie się w środę 27 września o godz. 18.00. Wracamy do klasycznej trasy. Spotykamy się w Parku w Kamieniu (przy fontannie) i wspólnie rowerem, na rolkach, hulajnogach, biegowo, z kijami lub bez po ścieżkach rowerowych wyruszymy do MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej. Długość trasy to 6 km.

Tradycyjnie już na starcie nie zabraknie piekarskich policjantów, którzy przypomną uczestnikom zasady bezpieczeństwa i przytoczą statystyki z piekarskich dróg, a strażnicy miejscy kolejny raz oznakują rowery (znakowanie rowerów już od godz. 16.30). Stosowne dokumenty do wydrukowania oraz wypełnienia znajdują się w “plikach do pobrania”.

Biegacze, rowerzyści, maszerujący z kijami (nordic walking), rolkarze oraz osoby jadące na hulajnogach poruszają się po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają posiadanie odblasków, kasków ochronnych i przypominają o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu, w szczególności w oświetlenie.

Czas, w którym należy się zmieścić, to 60 minut. Nie ma czekania na spóźnialskich, czyli tych, którzy dotrą po upływie godziny od startu. Dla tych, którzy zmieszczą się w wyznaczonym czasie – czeka niespodzianka na mecie.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia.

Udostępnij artykuł