Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMłodzieżowa Rada MiastaAktualnościII sesja Młodzieżowej Rady Miasta

II sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Dodano: 18.04.2017 Autor: Redaktor

Piekarscy Młodzieżowi Radni spotkali się po raz drugi w kadencji 2016/2017 na sesji, która odbyła się w poniedziałek, 7 listopada w Urzędzie Miasta. Tym razem była to już sesja robocza, podczas której młodzieżowi rajcowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania Urzędu Miasta, poszczególnych wydziałów i instytucji miejskich. Temat ten omówiła Pani Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Maria Kwaśniewicz. Wcześniej protokół z pierwszej inauguracyjnej sesji odczytał sekretarz MRM Denis Dąbrowski.

Następnie członkowie MRM, zachęceni przez Przewodniczącą MRM Klaudię Franiel i jej zastępcę Daniela Pliszkę przystąpili do krótkich prezentacji swoich osób i szkół, z których zostali wybrani do Młodzieżowej Rady. Była to okazja do lepszego poznania się, zwłaszcza osób, które po raz pierwszy pełnią funkcję radnego, a także dyskusji. Na koniec młodzieżowi radni zaproponowali tematy i przedsięwzięcia do realizacji w bieżącej kadencji. Pomysłów nie brakowało. Wszyscy liczą na owocną działalność i współpracę Młodzieżowej Rady Miasta z samorządami szkolnymi, tak aby pewne działania móc podejmować wspólnie. W sesji udział wzięli również radni Rady Miasta Piekary Śląskie Czesław Wymysło i Łukasz Ściebiorowski – koordynator MRM.

Kolejna sesja MRM zaplanowana została na poniedziałek, 28 listopada. Jednym z głównych tematów będzie “Agresja i przemoc w środowisku młodzieży, bezpieczeństwo i rola służb porządkowych”.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter