Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMłodzieżowa Rada MiastaAktualnościIV Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

IV Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Dodano: 18.04.2017 Autor: Redaktor

Piekarscy Młodzieżowi Radni spotkali się po raz trzeci w kadencji 2016/2017 na sesji, która odbyła się w poniedziałek, 27 listopada w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie.

Na początku Koordynator MRM w imieniu Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj odczytał przekazane podziękowania dla MRM za udział i wsparcie organizacji uroczystości Święta Niepodległości. Gościem sesji był przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, który omówił temat “Agresji i przemocy w środowisku młodzieży, bezpieczeństwa i roli służb porządkowych”. W dyskusji poruszano wiele kwestii związanych z przemocą wśród młodzieży w mieście, właściwych zachowań, reagowania na zachowania niezgodne z prawem lub sytuacje, gdy drugi człowiek wymaga pomocy. Podkreślona została również rola piekarskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W trakcie obrad zagościł również Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański, który przedstawił najważniejsze sprawy realizowane w mieście, a zwłaszcza te dotyczące szkół. Następnie protokół z poprzedniej sesji odczytał sekretarz MRM Denis Dąbrowski.

Kolejnym ważnym punktem obrad było omówienie pomysłów naszych radnych dotyczących działalności i zaangażowania się młodzieżowych radnych w akcje i projekty społeczne. Zgodnie ustalono kontynuację biegów, przeglądu talentów muzycznych oraz wprowadzono kilka nowych pomysłów, które będą

wcielane w życie. W sesji udział wzięli również radni Rady Miasta Piekary Śląskie – Tadeusz Wieczorek i Łukasz Ściebiorowski, pełniący funkcję Koordynator ds. współpracy z Młodzieżową Radą Miasta. Kolejna sesja MRM zaplanowana została na poniedziałek, 19 grudnia 2016 r.

Udostępnij artykuł