Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMłodzieżowa Rada MiastaAktualnościSpotkanie przedstawicieli młodzieżowych rad miast aglomeracji śląskiej

Spotkanie przedstawicieli młodzieżowych rad miast aglomeracji śląskiej

Dodano: 18.04.2017 Autor: Redaktor

Zgodnie z zapowiedzią w poniedziałek, 13 lutego do Piekar Śląskich zawitali na VI sesję piekarskiej Młodzieżowej Rady Miasta młodzieżowi radni z kilku miast aglomeracji śląskiej m.in. Katowic, Gliwic, Knurowa, Siemianowic Śląskich, Tych.

Podczas spotkania, które odbyło się w auli Akademickiego Zespołu Szkół nie zabrakło wymiany doświadczeń, poglądów i pomysłów na wspólne akcje i inicjatywy. Z wielką uwagą wysłuchano wykładu redaktora “Dziennika Zachodniego” i “Radia Piekary” Marcina Zasady na temat roli mediów w świecie polityki i samorządu. Ze strony zebranych pojawiły się pytania o to, jak dziennikarze mogą wesprzeć promowanie działań młodzieżowych rad oraz o to, jak można zostać dziennikarzem.

Z wystąpień radnych z innych miast można też było zauważyć, że pewnie mechanizmy działalności poszczególnych młodzieżowych rad, jak i podejmowane przez nie inicjatywy są zbieżne. Nie brakuje jednak nowych pomysłów, które mogą stać się przyczynkiem do współpracy.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz piekarscy radni: Natalia Ciupińska-Szoska – w przeszłości również młodzieżowa radna, Łukasz Ściebiorowski – koordynator ds. współpracy z MRM, Czesław Wymysło i Andrzej Wymysło. Przybyłych gości na sesję MRM powitała również Pani Dyrektor Akademickiego Zespołu Szkół Justyna Wicik.

Sesję prowadziła Przewodnicąca MRM Klaudia Franiel. Prezentację działalności piekarskich młodzieżowych radnych przedstawił Zastępca Przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta – Daniel Pliszka.Posiedzenie protokołował Sekretarz Denis Dąbrowski.Gośćmi posiedzenia byli również dziennikarze “Radia Piekary”.

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter