Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMłodzieżowa Rada MiastaAktualnościVI Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

VI Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Dodano: 05.03.2018 Autor: rada

  VI sesja Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie w kadencji 2017/2018 odbyła się w dniu 12 lutego br. Obrady miały miejsce w siedzibie Miejskiego Centrum Zarządzenia Kryzysowego przy ulicy Karola Miarki. Posiedzenia prowadził Wiceprzewodniczący Denis Dąbrówki, który na wstępie powitał młodzieżowych radnych, a w ich imieniu gości przybyłych na posiedzenie. Na obradach MRM gościli Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Pan Tomasz Skowronek, Komendant Straży Miejskiej Pan Krzysztof Piekarz, Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji Pani Aleksandra Zydyk oraz Pan Robert Pałka. Na obradach obecny był także Koordynator do spraw współpracy z Młodzieżową Rada Miasta – Radny Miasta Pan Łukasz Ściebiorowski.

  Mundurowi przedstawili cele i zadania policjantów na bieżący rok oraz podsumowali efekty służby w roku 2017. Omówili również kwestię bezpieczeństwa w mieście, przybliżając informację na temat programu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ze strony radnych nie zabrakło pytań o sposób funkcjonowania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ład oraz o miejsca szczególnie narażone na zagrożenia. Działalność i kompetencje Straży Miejskiej, a także podejmowane przez jednostkę interwencje omówił komendant Krzysztof Piekarz. Całość podsumował Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Tomasz Skowronek, który zachęcał do zgłaszania niebezpiecznych sytuacji w mieście, których można być świadkiem oraz podkreślił konieczność zaufania do instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Bardzo ważną kwestią poruszoną przez Pana Naczelnika była współpraca różnych służb  (Policji, Straży Miejskiej i innych podmiotów miejskich). W dalszej części obrad młodzieżowi radni omówili przygotowania do nadchodzących wydarzeń współorganizowanych przez MRM: Turniej Siatkówki, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17 lutego o g. 11.00 w hali MOSiR przy ul. Ziętka oraz kolejnego Przeglądu Amatorskich Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI (17 marca – Ośrodek Kultury “Andaluzja”).

  W sprawach bieżących poruszono m.in. temat zwiększenia frekwencji młodzieżowych radnych na sesjach oraz ewentualnego wydłużenia działania MRM o miesiące wakacyjne. Młodzieżowy Radny Denis Dąbrowski przybliżył również działalność Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w którym zasiada z byłą przewodniczącą Młodzieżowej Rady Klaudią Franiel. Przewodniczący MRM Daniel Pliszka przybliżył informacje na temat spotkaniu Zespołu do spraw Budżetu Obywatelskiego, które również miało miejsce w dniu 12 lutego br. Następna sesja MRM zaplanowana została na 5 marca.

Udostępnij artykuł