Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMłodzieżowa Rada MiastaAktualnościVII Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

VII Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Dodano: 07.03.2018 Autor: rada

   Młodzieżowi Radni Piekar Śląskich obradowali podczas siódmej sesji Rady Miasta, która odbyła się w w poniedziałek, 5 marca w budynku Urzędu Miasta.Na posiedzeniu goszczono dziennikarzy Radia Piekary – Panią Annę Jurzycę oraz Pana Marcina Hirnyka, pracowników Zespołu Prasowego Urzędu Miasta oraz Radnych Miasta – Pana Macieja Czempiela oraz Koordynatora ds. współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Pana Łukasza Ściebiorowskiego.

   Na wstępie, po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji Radny Maciej Czempiel przedstawił założenia i zasady Budżetu Obywatelskiego. Radny odpowiadając na pytania młodzieżowych radnych, omówił warunki zgłaszania projektów. Radni Miasta zachęcali do składania własnych propozycji do BO, jak i do udziału w głosowaniu na wybrane projekty.  Dziennikarze Radia Piekary przybliżyli tajniki zawodu dziennikarza i roli mediów lokalnych. Kolejno pracownicy Zespołu Prasowego przygotowali zadanie dla młodzieżowych radnych polegające na przeredagowaniu tekstu na potrzeby informacji radiowej. W trakcie trwania sesji młodzieżowi radni odwiedzili także studio Radia Piekary.

   Następnie omówiono etapy przygotowań do nadchodzącego wydarzenia- Przeglądu Amatorskich Twórczości Muzycznych “SPI NIE ŚPI”, które odbędzie się już 17 marca w Ośrodku Kultury “Andaluzja”. Wspólnie ustalono również datę następnej sesji MRM na dzień 26 marca w Zespole Szkół nr 1. Tematem spotkania będzie działalność samorządów uczniowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Udostępnij artykuł