Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMłodzieżowa Rada MiastaAktualnościVIII sesja Młodzieżowej Rady Miasta

VIII sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Dodano: 18.04.2017 Autor: Redaktor

10 kwietnia odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta. Tym razem radni spotkali się w siedzibie spółki EkoPark w Brzezinach Śląskich. Po przywitaniu zebranych – Pani Prezes Karolina Wadowska oraz Pani Wanda Kowalewska – zapoznały młodzież z działalnością spółki, przedstawiając jej cele, głównych inwestorów i profil działalności.Pani Prezes w swojej wypowiedzi zapewniła o pomocy dla wszystkich zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej oraz zaprosiła na szkolenia przeznaczone dla młodych osób.

Następnym punktem sesji było omówienie zbliżających się Grand Prix biegowego. Wybrano osoby do pomocy w organizacji wydarzenia. Kolejną kwestią było poinformowanie przez koordynatora Młodzieżowej Rady Miasta, pana Łukasza Ściebiorowskiego, o zmianach związanych z reformą edukacji dotyczących naszego miasta. Ponadto, nastąpiło omówienie przygotowań do akcji “SPI nie ŚPI” – czyli przeglądu muzycznego dla amatorskich zespołów; zapoznanie ze zmianami w regulaminie i przedstawienie plakatów promujących wydarzenie. W ramach omówienia spraw bieżących, radny Daniel Pliszka poinformował o projekcie organizowanym przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich zatytułowanym: „Nieznany piekarski bohater”, w którym przybliżone są historie naszych niezwykłych mieszkańców.

Na zakończenie obraz wyznaczone zostały delegacje na zbliżające się uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja celebrowane w różnych częściach miasta, oraz do wsparcia akcji Wywieś Flagę w oknie i w tym układania „żywej flagi” pod Kopcem Wyzwolenia. Wyznaczono termin kolejnej sesji, która odbędzie się 8 maja, po czym spotkanie zostało zakończone.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter