Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMłodzieżowa Rada MiastaAktualnościX Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

X Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Dodano: 15.06.2018 Autor: rada

 8 maja br. w siedzibie Urzędu Miasta przy ulicy Bytomskiej 84 odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie. Na sesji gościli radny Adrian Szastok, radny Maciej Czempiel oraz Koordynator ds. Współpracy z Młodzieżową Radą Miasta – radny Łukasz Ściebiorowski .

Obrady zostały otwarte przez Wiceprzewodniczącego MRM Denisa Dąbrowskiego, po czym przystąpiono do odczytania protokołu z poprzedniej sesji. Radny Miasta Adrian Szastok podziękował młodzieżowym radnym za zaangażowanie w akcje współorganizowane przez MOSiR i MRM. Zachęcał również do udziału w kolejnych imprezach sportowych.

Następnie zgodnie z ustalonym porządkiem posiedzenia młodzieżowi radni wysłuchali Prezesa Miejskiego Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich. Przybliżone zostały informacje związane z działalnością, a także zadaniami realizowanymi przez MCIiT.  Na zakończenie dyskusji radni zostali zaproszeni do odwiedzenia Miejskiego Centrum Informacji i Turystyki.
W kolejnym punkcie posiedzenia nie zabrakło omówienia bieżących wydarzeń współorganizowanych przez MRM, w tym: II edycji Grand Prix Piekary Śląskie “Biegaj z nami”, która odbędzie się w sobotę, 26 maja w Brzezinach Śląskich. Podjęto ponadto uchwałę o wyborze przedstawiciela Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Został nim Denis Dąbrowski. Koordynator Łukasz Ściebiorowski podziękował młodzieżowym radnym za udział w miejskich uroczystościach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz w akcji społecznej “Wywieś flagę w oknie”.  Kolejna sesja MRM została wyznaczona na 4 czerwca w siedzibie Centrum Usług Społecznych przy ul. Żwirki.

Udostępnij artykuł