Najlepsi kolarze Europy po raz trzeci przejechali ulicami Piekar Śląskich!
Dodano: 30.07.2017 Autor:
Trasa 74. edycji Tour de Pologne, czyli jednego z najważniejszych wyścigów kolarskich w Europie po raz trzeci przebiegała ulicami Piekar Śląskich. Mimo upalnej pogody tłumy piekarzan wyszły w niedzielne popołudnie na ulice naszego miasta aby dopingować najlepszych kolarzy Europy podczas przejazdu.
II etap wyścigu, którego trasa przebiegała przez Piekary Śląskie rozpoczął się w Tarnowskich Górach. Zawodnicy wjechali do Piekar od strony Świerklańca około godziny 14:10, a następnie przejechali ulicami: Tarnogórską, Bytomską, Ziętka i Jana Pawła II. Po pokonaniu odcinka wiodącego przez gminy Bobrowniki i Wojkowice, sportowcy ponownie wjechali do Piekar Śląskich od strony Dąbrówki Wielkiej, przejeżdżając ulicami Sadowskiego, Przyjaźni, Bednorza, Skłodowskiej-Curie, Oświęcimską, Wyszyńskiego, Karola Miarki oraz Podmiejską. Dalsza trasa przejazdu prowadziła przez Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie i Katowice, gdzie ulokowana była meta.
Premia lotna na terenie Piekar Śląskich, tak jak w ubiegłym roku zlokalizowana była w Brzozowicach-Kamieniu tuż przed Ośrodkiem Kultury Andaluzja. To tutaj prawdopodobnie zgromadziło się najwięcej piekarzan, aby dopingować przejeżdżających kolarzy. Kibicujący mieszkańcy, szczególnie ci najmłodsi, mogli w tym miejscu skorzystać z przygotowanych atrakcji: m.in. mini zamku, dmuchanych piłek na wodzie, eurobungee oraz strefy poczęstunku. W tak upalne popołudnie piekarzanie mogli również liczyć na darmowe napoje zapewnione przez MPWiK w Piekarach Śląskich.
Wśród kibiców nie zabrakło oczywiście Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj, która wspólnie z mieszkańcami dopingowała zawodników w Brzozowicach-Kamieniu. Towarzyszyli jej między innymi Radni Rady Miasta Piekary Śląskie – Natalia Ciupińska-Szoska oraz Łukasz Ściebiorowski.
Tuż przed przejazdem zawodników na odcinku lotnej premii zatrzymała się kolumna pojazdów reklamowych, aby wręczyć piekarzanom upominki i gadżety promocyjne. Również Czesław Lang – były kolarz oraz dyrektor generalny wyścigu Tour de Pologne, zatrzymał się na chwilę aby przywitać Prezydent Miasta Sławę Umińską-Duraj oraz podziękować mieszkańcom za przybycie.