Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportNajlepsi kolarze Europy po raz trzeci przejechali ulicami Piekar Śląskich!

Najlepsi kolarze Europy po raz trzeci przejechali ulicami Piekar Śląskich!

Trasa 74. edycji Tour de Pologne, czyli jednego z najważniejszych wyścigów kolarskich w Europie po raz trzeci przebiegała ulicami Piekar Śląskich.  Mimo upalnej pogody tłumy piekarzan wyszły w niedzielne popołudnie na ulice naszego miasta aby dopingować najlepszych kolarzy Europy podczas przejazdu.

II etap wyścigu, którego trasa przebiegała przez Piekary Śląskie rozpoczął się w Tarnowskich Górach. Zawodnicy wjechali do Piekar od strony Świerklańca około godziny 14:10, a następnie przejechali ulicami: Tarnogórską, Bytomską, Ziętka i Jana Pawła II. Po pokonaniu odcinka wiodącego przez gminy Bobrowniki i Wojkowice, sportowcy ponownie wjechali do Piekar Śląskich od strony Dąbrówki Wielkiej, przejeżdżając ulicami Sadowskiego, Przyjaźni, Bednorza, Skłodowskiej-Curie, Oświęcimską, Wyszyńskiego, Karola Miarki oraz Podmiejską. Dalsza trasa przejazdu prowadziła przez Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie i Katowice, gdzie ulokowana była meta.

Premia lotna na terenie Piekar Śląskich, tak jak w ubiegłym roku zlokalizowana była w Brzozowicach-Kamieniu tuż przed Ośrodkiem Kultury Andaluzja. To tutaj prawdopodobnie zgromadziło się najwięcej piekarzan, aby dopingować przejeżdżających kolarzy. Kibicujący mieszkańcy, szczególnie ci najmłodsi, mogli w tym miejscu skorzystać z przygotowanych atrakcji: m.in. mini zamku, dmuchanych piłek na wodzie, eurobungee oraz strefy poczęstunku. W tak upalne popołudnie piekarzanie mogli również liczyć na darmowe napoje zapewnione przez MPWiK w Piekarach Śląskich.

Wśród kibiców nie zabrakło oczywiście Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj, która wspólnie z mieszkańcami dopingowała zawodników w Brzozowicach-Kamieniu. Towarzyszyli jej między innymi Radni Rady Miasta Piekary Śląskie – Natalia Ciupińska-Szoska oraz Łukasz Ściebiorowski.

Tuż przed przejazdem zawodników na odcinku lotnej premii zatrzymała się kolumna pojazdów reklamowych, aby wręczyć piekarzanom upominki i gadżety promocyjne. Również Czesław Lang – były kolarz oraz dyrektor generalny wyścigu Tour de Pologne, zatrzymał się na chwilę aby przywitać Prezydent Miasta Sławę Umińską-Duraj oraz podziękować mieszkańcom za przybycie.