Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaBez kategoriiNiebieski Bajtel znów w Piekarach

Niebieski Bajtel znów w Piekarach

Dodano: 13.09.2018 Autor:

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Turnieju Piłkarskiego Niebieski Bajtel, zainicjowanego przez piekarskich kibiców Ruchu Chorzów odbędzie się, jak co roku, na boisku MOSiR Andaluzja przy ul. Skłodowskiej-Curie 49 w niedzielę, 16 września. Początek zaplanowano na godzinę 13.00. Rozgrywkom piłkarskim towarzyszyć będzie Piknik rodzinny.

Na boisku z pewnością pojawi się liczne grono młodych piłkarzy i dopingujących ich rodziców ale i pozostałych kibiców. W turnieju wystąpi osiem drużyn z piekarskich dzielnic oraz gościnnie z innych miejscowości w tym ze Strumienia. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla dzieci jak i poczęstunku. Podczas wcześniejszych edycji turnieju gośćmi specjalnymi byli zawodnicy Ruchu Chorzów, np. Mariusz Śrutwa, co było okazją do wspólnego zdjęcia jak i zdobycia autografów. Być może i tym razem nie zabraknie takiej niespodzianki.

Na koniec zawodów wręczone zostaną wyróżnienia drużynowe oraz indywidualne dla najlepszego zawodnika, strzelca, bramkarza. Jak co roku, radni Grzegorz Gowarzewski i Łukasz Ściebiorowski wytypują i nagrodzą nadzieję piłkarską turnieju – czyli młodego piłkarza rokującego sukcesy sportowe w przyszłości.

Rok temu w rywalizacji “Niebieskiego Bajtla” najlepsza okazała się Olimpia Brzozowice-Kamień, która w decydującym meczu pokonała Orzeł Nakło Śląskie 2:0 w dodatkowych rzutach karnych. Najlepszą zawodniczką wybrano Amelię Kryczka (Orzeł Nakło Śl.), bramkarzem Karola Kocura (Brzozowice-Kamień). Tytuł najlepszego strzelca przypadł Szymonowi Płaczek (Juventus). Nadzieję piłkarską turnieju wybrano Filipa Rojek (Brzozowice-Kamień).

Turniej Niebieski Bajtel to promocja sportu, piłki nożnej, postaw fair play, zabawy ruchowej wśród dzieci, a także właściwego dopingu. Turniej organizowany jest przez piekarskich kibiców Ruchu Chorzów przez Stowarzyszenie “Wielki Ruch” we współpracy z GKS „Andaluzja” i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich i wsparciu m.in. Fundacji “Powiatowe Dzieci” oraz pozostałych partnerów.

 

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter