Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPierwsze zmodernizowane budynki przyłączone do sieci centralnego ogrzewania!

Pierwsze zmodernizowane budynki przyłączone do sieci centralnego ogrzewania!

Dodano: 16.10.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Dziś oficjalnie przyłączono pierwsze trzy zmodernizowane budynki na Osiedlu Wieczorka do sieci centralnego ogrzewania. Dla mieszkańców dźwiganie ciężkich wiader z węglem pozostanie jedynie wspomnieniem. Gruntowna termomodernizacja 81 budynków oraz podłączenie ich do sieci centralnego ogrzewania to jeden z projektów ograniczenia niskiej emisji w naszym mieście.

Trwa realizacja największego projektu remontów budynków w historii Piekar Śląskich – kompleksowa rewitalizacja os. Wieczorka, która obejmuje gruntowną termomodernizację oraz przyłączenie łącznie 81 budynków mieszkalnych do sieci centralnego ogrzewania. Budynki wybudowane zostały w latach 50. i 60., a podstawowym źródłem grzewczym w większości lokali jest ogrzewanie węglowe.

Władze miasta wydadzą blisko sto milionów złotych na kompleksowy remont Osiedla Wieczorka. Pieniądze pochodzą z rekordowego dofinansowania przyznanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, z funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz z kasy miasta.

Na uroczystym podłączeniu kolejnego budynku do sieci centralnego ogrzewania obecni byli: Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, Elżbieta Kisiel i Mariola Orlik – przedstawicielki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Wioletta Bielawska – Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Bartosz Szuber – Członek Zarządu MPEC Sp. z o.o. w Piekarach Śląskich, piekarscy radni: Czesław Wymysło, Andrzej Wymysło oraz Stanisław Plajzner, a także mieszkańcy modernizowanego osiedla, którzy nie kryli swojego wzruszenia.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter