Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPodsumowanie warsztatów pod hasłem “Smartfon również dla seniora”

Podsumowanie warsztatów pod hasłem “Smartfon również dla seniora”

Dodano: 24.04.2018 Autor:

Zwykle w czasie wykładów uczestnicy proszeni są o wyłączenie telefonów komórkowych, by nie odciągały one uwagi od poruszanego tematu. Tym razem było zupełnie inaczej! W ubiegłą sobotę odbył się wykład połączony z praktycznymi warsztatami pod hasłem “Smartfon również dla seniora”. Zgromadził on wielu słuchaczy, którym niestraszne nowoczesne technologie!

21 kwietnia w auli Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich zorganizowany został wykład połączony z praktycznymi warsztatami pod hasłem „SMARTFON RÓWNIEŻ DLA SENIORA”. Poprowadzili go Daniel Pliszka – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie oraz Krzysztof Kula – uczeń Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach – autorzy książki „SMARTFON RÓWNIEŻ DLA SENIORA”. Była to świetna okazja do zaznajomienia się z możliwościami telefonów komórkowych i smartfonów, w czym osobom starszym pomagała piekarska młodzież.

W przerwach między poszczególnymi tematami seniorzy mieli okazję poćwiczyć obsługę swoich smartfonów, posiłkując się wiedzą piekarskiej młodzieży – uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich oraz przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta. Pogoń za trendami i coraz to nowymi technologiami bywa trudna, dlatego seniorzy chętnie korzystali z pomocy młodych, którzy z chęcią tłumaczyli jak działają nowoczesne smartfony i jak w jeszcze lepszym stopniu można wykorzystać ich możliwości.

W wydarzeniu udział wzięli między innymi przedstawiciele piekarskiej Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady Miasta, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawiciele klubów seniora działających na terenie naszego miasta oraz miejscy społecznicy. Radę Miasta reprezentował Łukasz Ściebiorowski – Koordynator do spraw współpracy z Młodzieżową Radą Miasta.

Podczas spotkania Telewizja Polska nakręciła także kolejny odcinek programu publicystycznego pod nazwą “Dojrzalsi”, który emitowany jest na antenie TVP od 2016 roku. Program ten dedykowany jest wszystkim aktywnym osobom 60+, animatorom lokalnych inicjatyw, którzy promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat. Tym razem realizatorzy zdecydowali się pokazać współpracę między seniorami a środowiskiem młodych właśnie na przykładzie Piekar Śląskich!

Premierowa emisja odcinka na antenie TVP3 Katowice już 11 maja o godzinie 18.00.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter