Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoPomagamy bezdomnym zwierzętom! To była udana zbiórka!

Pomagamy bezdomnym zwierzętom! To była udana zbiórka!

Dodano: 25.10.2019 Autor: Andrzej Zazgórnik

Mieszkańcy Piekar Śląskich nie są obojętni na los bezdomnych zwierząt. Licznie wzięli udział w zbiórce organizowanej przez Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich.

Wraz z końcem września zakończyła się, organizowana przez Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich, zbiórka darów na rzecz bezdomnych psów i kotów ze schroniska w Miedarach. Mieszkańcy Piekar Śląskich, w szczególności szkoły i stowarzyszenia, wyjątkowo zaangażowali się w akcję. Dzięki hojności ofiarodawców i zaangażowaniu udało się zebrać ponad 250 kg karmy dla kotów i psów, smakołyki, nowe miski, legowiska, transportery, sporą ilość zabawek, koców, piękne drapaki dla kotów, szczotki, żwirek, witaminy, podkłady, ubranka, smycze i wiele więcej przydatnych darów, które z pewnością umilą zwierzakom pobyt w schronisku, zwłaszcza podczas nadchodzącej zimy.

22 października współinicjatorka akcji i pracownik MOPR Ewa Jaroszyńska zorganizowała transport, dzięki któremu udało się przewieźć wszystkie zgromadzone rzeczy do schroniska w Miedarach. Ogromny wkład w akcję miała także Katarzyna Bułka z Piekarskiego Stowarzyszenia Przyrodników, która odpowiedzialna była za pomoc w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności. Podczas transportu pomogli również pracownicy CUS oraz dyrekcja MOPR w Piekarach Śląskich: Dyrektor Maciej Gazda wraz z Zastępcą Beatą Poloczek.

Do schroniska w Miedarach trafiają bezdomne lub zaginione psy i koty z Piekar Śląskich, dlatego właśnie ono zostało wybrane jako cel zbiórki. Organizatorzy już teraz zastanawiają się nad przyszłorocznymi działaniami na rzecz bezdomnych zwierząt.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter