Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd Miastapromocja miastaNagrodyPRESTIŻOWA NAGRODA DLA PIEKAR ŚLĄSKICH

PRESTIŻOWA NAGRODA DLA PIEKAR ŚLĄSKICH

Dodano: 25.04.2017 Autor: Redaktor

24 maja 2010r. miasto Piekary Śląskie otrzymało niezwykle prestiżową nagrodę – „Śląskiego Oskara” za rok 2009. Nagroda wręczana jest od 2001 roku przez wydawnictwo „Goniec Górnośląski” i Uniwersytet Śląski w Katowicach, który jest gwarantem trafnego wyboru osobowości, firm lub samorządów, godnych statuetki „Śląskiego Oskara”
 
Uzasadniając przyznanie miastu wyróżnienia Kapituła Godła Promocyjnego „Śląski Oskar” podkreśliła ogromny wkład miasta Piekary Śląskie w ochronę środowiska oraz inwestycje, poczynione w tej dziedzinie. Doceniono projekty, które mają wpływ na poziom ekologii w mieście i regionie m.in. „Program Likwidacji Niskiej Emisji na terenie Gminy Piekary Śląskie” oraz będący na etapie końcowym „Projekt zaopatrzenia w wodę i kanalizacja Piekar Śląskich”. W laudacji zwrócono również uwagę na działające w mieście Park Przemysłowo-Technologiczny oraz Strefę Aktywności Gospodarczej, które stworzono na poprzemysłowych terenach miasta.

– Wasza obecność, obecność społecznych liderów na Uniwersytecie jest zaszczytem, przyjemnością ale i rzeczą absolutnie naturalną – tymi słowami powitał zgromadzonych gości rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.W uroczystości wzięli udział wybitni przedstawiciele społeczności Śląska, którzy codziennie swą wiedzą, umiejętnościami i pracą przyczyniają się do tworzenia nowego oblicza regionu.Nagrody wręczali rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. Wiesław Banyś i prezes Fundacji Uniwersytetu Śląskiego, dr Zbigniew Widera (członek Kapituły Godła Promocyjnego). Laureatom gratulował wicemarszałek województwa śląskiego, Adam Stach. W uroczystościach uczestniczył również poseł na Sejm, Mirosław Sekuła.
– Kiedy patrzę na listę laureatów i ich osiągnięcia, odnoszę wrażenie, że zbyt rzadko premiujemy ich za to co robią –mówił dr Zbigniew Widera, który wraz z rektorem Uniwersytetu Śląskiego wręczyli statuetkę Prezydentowi Stanisławowi Korfantemu.
– Staramy się robić to, co do nas należy i robić to w sposób najlepszy z możliwych – powiedział Stanisław Korfanty, odbierając laur przyznany miastu Piekary Śląskie – Chciałbym przy okazji podziękować innemu laureatowi Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska, który rozumie i pomaga realizować nasze plany – dodał prezydent.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter