Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd Miastapromocja miastaHonorowi obywateleprof. nadzw. dr hab.n.med Bogdan Koczy

prof. nadzw. dr hab.n.med Bogdan Koczy

Dodano: 25.04.2017 Autor: Redaktor

10 listopada 2010 r. w sali widowiskowej MDK tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piekary Śląskie odebrał prof. nadzw. dr hab.n.med Bogdan Koczy Bogdan Koczy – wybitny lekarz, chirurg, traumatolog, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich.
 
Na uroczyste wręczenie insygniów Honorowego Obywatelstwa przybyło wielu znamienitych gości: oprócz przedstawicieli władz miasta – prezydenta, przewodniczącego Rady Miasta i radnych – w piekarskim MDK pojawiła się spora grupa współpracowników, znajomych i przyjaciół Bogdana Koczego.
Gości przywitał prezydent Stanisław Korfanty. Prezydent wygłosił też laudację, w której przypomniał życiorys Honorowego Obywatela, jego karierę naukową i zawodową. Wspomniał także o licznych zasługach prof. nadzw. dr hab.n.med. Bogdana Koczego dla naszego miasta: – Piekary Śląskie są sławne nie tylko w Europie, ale i na świecie również dzięki pracy profesora Koczego i jego współpracowników – mówił prezydent Korfanty. Później nastąpiło wręczenie Wyróżnionemu insygniów Honorowego Obywatelstwa. Prezydent Stanisław Korfanty i przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Seweryn przekazali prof. nadzw. dr. hab. n. med. Bogdanowi Koczemu unikatową płaskorzeźbę, przedstawiającą herb miasta w ozdobnej ramie oraz wykonany z mosiądzu odlew z pamiątkowym wpisem, upamiętniającym nadanie Honorowego Obywatelstwa. Dyrektor „urazówki” otrzymał również wygrawerowaną na mosiężnej tablicy treść uchwały Rady Miasta w Piekarach Śląskich.
Później głos zabrał już główny bohater środowego wieczoru. Nowy Honorowy Obywatel Piekar Śląskich przede wszystkim dziękował za to wielkie wyróżnienie i przypomniał, że dzisiejsza pozycja szpitala to zasługa także jego współpracowników: kolegów lekarzy, ordynatorów i wszystkich pracowników „urazówki”. Prof. nadzw. dr hab.n.med. Bogdan Koczy wspominał także początki swojej pracy w Wojewódzkim Szpitalu chirurgii Urazowej. A trzeba wiedzieć, że jest z nim związany już od 35 lat. Najpierw był asystentem dr. Janusza Daaba, który w 1974 roku popatrzył na Koczego i powiedział „Czekom na ciebie, synek”. Rok później młody lekarz był już asystentem pierwszego dyrektora „urazówki”. Taki był początek błyskotliwej kariery prof. nadzw. dr hab.n.med. Bogdan Koczy Koczego, który był najmłodszym (miał 32 lata) ordynatorem szpitala, a w 1998 roku został jego dyrektorem. – W „urazówce” lekarze zajmują się najnowocześniejszym technologiami medycznymi, przyjeżdżają się do nas uczyć nasi koledzy z innych krajów – mówił na zakończenie swojego wystąpienia Bogdan Koczy.
Potem był już czas na gratulacje i życzenia. Okolicznościowe listy przysłali abp Damian Zimoń oraz senator Zbigniew Meres. Prezydent Stanisław Korfanty wspomniał też o specjalnym liście prof. Jerzego Buzka. Gratulacje i życzenia składali poseł. Jerzy Polaczek, prof. Jerzy Widuchowski, radny Dariusz Iskanin, naczelnik Urzędu Skarbowego Marek Michałowski i Tadeusz Kupiec. Wieczór zakończył się koncertem zespołu Camarata Impuls.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter