Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd Miastapromocja miastaNagrodyPRZEJRZYSTA POLSKA – PRZEJRZYSTA GMINA

PRZEJRZYSTA POLSKA – PRZEJRZYSTA GMINA

Dodano: 25.04.2017 Autor: Redaktor

Do akcji Przejrzysta Polska miasto przystąpiło już na początku 2005 roku jako jedna z pierwszych gmin w Polsce. Oprócz Piekar Śląskich wzięło w niej udział ponad osiemset samorządów z całego kraju. Udział polega na zrealizowaniu sześciu zadań obligatoryjnych i dodatkowo zadań fakultatywnych.
 
Zadania odpowiadają sześciu zasadom dobrego rządzenia: przejrzystości, przeciwdziałaniu korupcji, partycypacji społecznej, przewidywalności, fachowości i rozliczalności. Projekt ma uruchomić akcję społeczną na rzecz przejrzystych zasad sprawowania władzy i podejmowania decyzji w gminach. To próba udoskonalenia praktyki sprawowania władzy i administrowania, przy jednoczesnym wyeliminowaniu korupcji i innych patologii.
Urząd Miasta Piekary Śląskie znalazł się w gronie 179 samorządów, które kontynuowały akcję „Przejrzysta Polska” w 2006r. Założeniem drugiej edycji było pogłębienie wdrożonych rozwiązań i utrwalenie zmian dokonanych w ciągu 2005 roku. Gminny miały do realizacji trzy nowe zadania obligatoryjne w trzech zasadach. Ich realizacja znacznie wpłynie na jakość realizowanych przez gminę zadań publicznych.
Certyfikat dla Urzędu Miasta Piekary Śląskie za udział w akcji “Przejrzysta Polska” w roku 2005 I zrealizowanie VI zadań.

Zasada przejrzystości

Zasada braku tolerancji dla korupcji

Zasada partycypacji społecznej

Zasada przewidywalności

Zasada fachowości

Zasada rozliczalności.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter