Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd Miastapromocja miastaNagrodyWyróżnienie honorowe w Programie “Samorząd, który wspiera MŚP”

Wyróżnienie honorowe w Programie “Samorząd, który wspiera MŚP”

Dodano: 18.10.2018 Autor: redaktorcentrum

17 października podczas VIII Europejskiego Kongresu MSP w Katowicach Miasto Piekary Śląskie otrzymało wyróżnienie honorowe za stworzenie małym i średnim przedsiębiorstwom warunków korzystnych do prowadzenia działalności gospodarczej oraz za szczególne zasługi we wspieraniu rozwoju sektora MŚP. Dodatkowo Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj otrzymała indywidualne wyróżnienie „Prezydent – lider, który wspiera MŚP”.

Certyfikaty i wyróżnienia honorowe VIII edycji programu wręczyli Janusz Steinhoff – przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Tadeusz Donocik – honorowy prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i Przewodniczący Kapituły Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”, Janusz Król – redaktor naczelny Magazynu „Wspólnota” oraz Tomasz Zjawiony – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i zastępca przewodniczącego Kapituły Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”. Nagrodę w imieniu Prezydent Miasta odebrała Anna Cuda z Zespołu Obsługi Inwestora.

Laureatami VII edycji programu zostali:
• w kategorii „Miasto”: Katowice, Sosnowiec, Rzeszów, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Zawiercie, Bytom, Zamość, Kędzierzyn-Koźle, Olsztyn i Jastrzębie-Zdrój,
• w kategorii „Gmina miejsko-wiejska”: Czechowice-Dziedzice, Strzelce Opolskie i Pszczyna,
• w kategorii „Gmina wiejska”: Jasienica.

Zgodnie z regulaminem programu włodarze nagrodzonych miast i gmin otrzymali również dyplomy i statuetki „Liderów, którzy wspierają MŚP”.

W tym roku kapituła podjęła również decyzję o przyznaniu 5 wyróżnień honorowych dla Województwa Śląskiego, Województwa Małopolskiego, Zabrza, Dąbrowy Górniczej i Piekar Śląskich.

Ogólnopolski program „Samorząd, który wspiera MŚP” jest przedsięwzięciem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Organizatorem Programu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Program jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego. Celem programu jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora. Znalezienie się w gronie Laureatów Programu to nie tylko wzmocnienie wizerunku Piekar Śląskich w otoczeniu, ale także potwierdzenie szczególnej dbałości o rozwój sektora MŚP w naszym mieście. Otrzymanie tak prestiżowego tytułu z rąk środowisk biznesowych jest wyraźnym sygnałem, iż podejmowane działania w zakresie wspierania MŚP są skuteczne i mają charakter trwały.

Europejski Kongres MŚP w Katowicach potrwa do piątku, 19 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Głównym tematem kongresu jest sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać na stronie EKMŚP.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter