Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd Miastapromocja miastaNagrodyZłoty Certyfikat za udział w kampanii “Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Złoty Certyfikat za udział w kampanii “Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Dodano: 16.02.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Miasto Piekary Śląskie, reprezentowane przez Prezydenta Miasta Sławę Umińską-Duraj, otrzymało Złoty Certyfikat w dowód uznania za włączenie się w kampanię “Zachowaj Trzeźwy Umysł”, której hasło przewodnie brzmiało “Dorastamy Asertywnie”. To wyraz zaangażowania miasta i władz samorządowych w promowanie zachowań prozdrowotnych wśród najmłodszych.

Ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu realizowana była w dniach od 1 stycznia-31 grudnia 2020 roku. Skierowana do uczniów szkół podstawowych, ich rodziców i opiekunów miała na celu kształtowanie wśród najmłodszych mieszkańców miasta zachowań prozdrowotnych i wzmacnianie umiejętności niezbędnych do minimalizowania ryzyka sięgania po środki odurzające wśród osób najbardziej narażonych na ich zgubne działanie.

Samorząd Miasta Piekary Śląskie aktywnie włączył się, poprzez wiedzę przekazywaną dzieciom i młodzieży w ramach zajęć organizowanych w szkołach i innych placówkach edukacyjno-wychowawczych. Specjalne podziękowania skierowano na ręce Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter