Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSportVIII Piekarska Ustawka Sportowa

VIII Piekarska Ustawka Sportowa

Dodano: 28.08.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

Piekarskie Koła i Wojciech Krawczyk – prezes WOPR Piekary Śląskie zapraszają na ósmą edycję Piekarskiej Ustawki Sportowej, która odbędzie się 31 sierpnia o godz. 18.00. Wspólnie rowerem, biegowo, z kijami lub bez – przebędziemy nową wersję trasy – tym razem po szutrowej ścieżce rowerowej i leśnych duktach. Uczestnicy wyruszą z MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3 do lasu Dioblina i z powrotem. Sierpniowa ustawka zakończy się wspólnym ogniskiem na terenie MOSiR. Długość trasy to około 6 km. Podczas ustawki będzie można otrzymać też czujki tlenku węgla, które przekazała senator Dorota Tobiszowska.

Podczas spotkania piekarscy policjanci opowiedzą o zagrożeniach związanych z używkami oraz profilaktyce związanej z bezpieczeństwem. Strażnicy oznakują odpowiednio rowery. Znakowanie rowerów zacznie się o 16.30. Stosowne dokumenty do wydrukowania oraz wypełnienia znajdują się w “plikach do pobrania”.

Długość trasy wyniesie około 6 km. Tym razem uczestnicy będą się poruszać po szutrowej ścieżce rowerowej i po leśnych bezdrożach. Zalecamy odblaski i przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu w szczególności w oświetlenie.

Czas, w którym należy się zmieścić, to 60 minut. Nie ma czekania na spóźnialskich, czyli tych, którzy dotrą po upływie godziny od startu.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia.

Udostępnij artykuł