Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoWyjątkowe nabożeństwo sprzed kaplicy Maria Hilf

Wyjątkowe nabożeństwo sprzed kaplicy Maria Hilf

Dodano: 28.05.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Kapliczka Maria Hilf zajmuje wyjątkowe miejsce w historii Piekar Śląskich. Tym ciekawsza okaże się informacja, że chętni będą mogli wziąć udział w tradycyjnym nabożeństwie majowym, przebywając w swoich domach.

Pandemia koronawirusa wciąż narzuca na nas wszystkich duże obostrzenia, nie oznacza to jednak, że niemożliwe jest kultywowanie tradycji. Nabożeństwo majowe sprzed kaplicy Maria Hilf w formie przekazu internetowego odbędzie się w najbliższą niedzielę, 31 maja o godzinie 19.00. Poprowadzi je duszpasterz z Parafii Trójcy Przenajświętszej w Szarleju. Transmisja dostępna będzie w mediach społecznościowych na profilu Kaplica Maria Hilf:

UWAGA❗️Choć z powodu pandemii koronawirusa nie możemy w tym roku spotkać się na nabożeństwie majowym, postanowiliśmy…

Opublikowany przez Kaplica Maria Hilf Wtorek, 26 maja 2020

Osoby zaangażowane w realizację tego przedsięwzięcia zapraszają wszystkich do udziału.  Ta kapliczka żyła, żyje i będzie żyła. Zwłaszcza po tym, jak dokonamy remontu – mówi na temat wyjątkowego wydarzenia organizowanego w internecie I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański. O znaczeniu zabytku przypomina też jeden z przedstawicieli Piekarni Inicjatyw -Cieszymy się, że dzięki naszym staraniom kaplica Maria Hilf stała się rozpoznawalna i powróciła do świadomości mieszkańców – mówi Piotr Kaszuba z Piekarni Inicjatyw

Warto podkreślić, że nabożeństwa organizowane są już od 2015 roku. Informacje na ich temat opisywane były między innymi w artykule Nabożeństwo majowe w Kaplicy Maria Hilf. Mają duże znaczenie dla mieszkańców miasta, co wielokrotnie podkreślali sami zainteresowani.

Opracowała: Aneta Szulc

Fot. Marian Lorc

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter