Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoBez kategoriiXLVII sesja Rady Miasta

XLVII sesja Rady Miasta

Dodano: 03.03.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

W dniu 3 marca odbyła się XLVII sesja Rady Miasta Piekary Śląskie. Posiedzenie rozpoczęło się od uczczenia minutą ciszy ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. W czasie obrad radni rozpatrywali projekt uchwały w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Piekary Śląskie w 2022 roku. Sesja odbyła się w trybie zdalnym.

Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta oraz Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich przywitali nowego komendanta Miejskiej Komendy Policji w Piekarach Śląskich mł. insp. Pawła Dratwińskiego. Jest on absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją policyjną karierę rozpoczynał w garnizonie Dąbrowa Górnicza, następnie sprawował funkcje kierownicze w katowickich komisariatach. Od 2017 r. zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa Informacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Został  odznaczony między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Medalem “Pro Patria” i Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą I klasy. Komendant ze swojej strony zadeklarował chęć współpracy i przedstawił główne priorytety.

W trakcie sesji rozpatrywano sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych w 2021 roku oraz z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Miasto Piekary Śląskie za rok 2021, a także uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim w Piekarach Śląskich.

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta przekazała też radnym informacje dotyczące działań podejmowanych w Piekarach Śląskich w celu wsparcia Ukrainy i Ukraińców.

Szczegóły dotyczące poszczególnych uchwał, którymi zajmowała się podczas dzisiejszej sesji Rada Miasta znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Nagranie z sesji zostanie udostępnione na stronie piekary.pl po dodaniu napisów zapewniających dostępności cyfrową.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter