Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoZarząd województwa chce składowiska odpadów na Dąbrówce Wielkiej

Zarząd województwa chce składowiska odpadów na Dąbrówce Wielkiej

Dodano: 07.10.2019 Autor: Andrzej Zazgórnik

Władze województwa śląskiego chcą stworzyć na terenie Piekar Śląskich magazyn składowania odpadów. Miałby on powstać na Dąbrówce Wielkiej. Piekarski samorząd podejmuje już stosowne kroki, by taka sytuacja nie doszła do skutku i z całą stanowczością przeciwstawia się takim planom. 

Na terenach przy ulicy Rozalki 1 na Dąbrówce Wielkiej ma powstać punkt składowania odpadów dla mieszkańców naszego regionu. Decyzję tę podjął zarząd województwa śląskiego. Szczegóły zagadnienia opisano w dokumencie “Projekt planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2016-2022”. Zgodnie z jego treścią władze województwa chcą na terenie naszego miasta składować odpady nielegalnie zwożone na Śląsk.

Teren, o którym mowa należy do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach, którego głównym udziałowcem jest województwo śląskie. Co istotne, koszty składowania miałyby ponieść Piekary Śląskie. Temat ten poruszony zostanie już za dwa dni. W środę zorganizowana zostanie Sesja Nadzwyczajna Rady Miasta Piekary Śląskie, podczas której zaproponowana będzie uchwała z negatywnym stanowiskiem przedstawicieli miasta. -Tak poważnego zagrożenia dla Piekar Śląskich i miast ościennych jeszcze dotąd nie było. Zachęcam mieszkańców do wysyłania do Marszałka Województwa Śląskiego pism w tej sprawie i protestowania przeciw planom zaśmiecania Dąbrówki Wielkiej – komentuje sprawę radny Łukasz Ściebiorowski. -Stworzymy petycję, będziemy zbierać podpisy. Jak trzeba będzie – pojedziemy protestować. Nie zgadzamy się na tę nieprzemyślaną i szkodliwą dla nas decyzję – dodaje. Szczegóły sprawy zostały przedstawione w materiale wideo:

Pojawił się bulwersujący temat!Zarząd Województwa Śląskiego planuje zorganizować miejsce magazynowania odpadów dla 1 miliona mieszkańców naszego województwa w Dąbrówce Wielkiej. Tutaj mają być zwożone wszystkie zatrzymane i nielegalnie transportowane odpady z całego województwa, chociaż nasz plan zagospodarowania jednoznacznie ZABRANIA takiej działalności. Będziemy się bronić – szykujcie się do protestów.

Opublikowany przez Łukasz Ściebiorowski Poniedziałek, 7 października 2019

Stanowcze, negatywne stanowisko wobec planów władz województwa mają także, co zrozumiałe, władze Piekar Śląskich. -Nigdy nie zgodzę się na to, by na terenie miasta składowane były odpady niebezpieczne. Jestem zbulwersowana taką decyzją władz województwa. Nie pozwolę na to, by Piekary Śląskie stały się wysypiskiem niebezpiecznych odpadów dla niemal całego regionu mówi Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Zagadnienie związane ze składowaniem odpadów z zatrzymanych transportów zostanie podjęte podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w środę, 9 października, o godzinie 8:30 w Ośrodku Kultury “Andaluzja”. Ma wziąć w niej udział przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego.

Do udziału w sesji zapraszamy mieszkańców miasta.

Grafika wyróżniająca: pixabay.com

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter